Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • freebo

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 1999 x20xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2015

  • Mesaj Privat
Salut!
Am o Vectra B, x20xev, inmatriculare Germania, acte expirate. Vreau sa o inmatriculez Ro dar costurile ma cam depasesc (~1100euro). Am gasit o posibila alternativa, o alta vectra dezmembrata. Proprietarul a pus aceasta caroserie la vanzare, inmatriculata, taxa recuperata. Acelasi motor, anul diferit, pret mic. L-am intrebat daca din masina mea si caroseria lui pot face una in regula, bineintele, mi-a spus ca se poate. M-am mai interesat si eu la prieteni si parerile sunt impartite, unii mi-au spus ca la RAR o sa am probleme daca nu corespunde codul de pe motor cu cel din acte, altii mi-au spus ca o sa conteze doar seria de pe sasiu.
Astept niste pareri aici ca sa ma lamuresc si daca este posibil, ce am de facut. Multumesc anticipat!
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Dacã acea caroserie are taxa recuperatã, care e afacerea ta? Te va costa la fel de mult sã o înmatriculezi și vei avea de plãtit în plus și schimbarea de caroserie. Cautã una cu taxa nerecuperatã sau înmatriculeaz-o la bulgari.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Sfatul meu, ia-ti alta masina eventual de aici de pe forum direct inmatriculata si cu taxa nerecuperata...
Cat valoreaza in realitate masina pe care o ai sa se merite sa o inmatriculezi? Chiar si la bulgari...
E euro 2, cat crezi ca o sa mai mergi cu dansa?
Eu am vectra c euro 4 si nu cred ca o sa o mai tin prea mult...
La un moment dat or sa se destepte si ai nostri si or sa puna impozite si alte taxe in functie de normele depoluare (poate scandalul dieselgate ii va lumina)...
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR