Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • danieldragnuta

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Salutare! Ce pãrere aveți despre cauciucurile resapate de iarnã (m+s) ? Am achiziționat 2 buc Made in Germania dot 2014,noi, la 140lei bucata.
Sfaturi, pãreri, sunt bine venite... Mulțumesc anticipat! Searã faina!
  • mihaidarie

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2013

  • Mesaj Privat
Dacã se echilibreazã bn e ok. Pãrerea mea e ca nu vor ține mult pt ca am folosit la un matiz pe fațã(noi din metro) și dupã a doua iarna erau urâte rãu(crãpate și întãrite) chiar dacã mai aveau carne. Și sunt foarte grele și se cunoștea și la plecarea de pe loc. Eu am cumpãrat în noiembrie 2014 , 4 buc Nokian 195/65/R15 de iarna,noi, cu 800 lei(blackfriday). Tu gasesti si mai ieftin 185/65/R14.Am zgarmat 2 sãptãmâni net-ul și a meritat. Nu aș mai arunca banii(puțini dar des) pe reșapate. Bafta!
  • Aries

  • Mesaje scrise: 890
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Ce rost mai are sfatul nostru daca tu deja le-ai cumparat ? !
Parerea mea este sa spui incet si apasat " r-e-s-a-p-a-t " concentrandu-te pe cuvantul asta cu maxima atentie. Dupa 3-4 incercari ai sa vezi ca vei zambii . Smile
Atunci iti vei da seama ca a fost ultima oara cand tu ai cumparat gume resapate.
Bafta.
  • danieldragnuta

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Sunt primele cauciucuri cumpãrate noi de mine și sincer mi se pare un preț foarte mic...daca ma tin 2 ierni este perfect.
@aries, eu le-am luat din kaufland și sincer mi se par foarte ușoare.
  • Aries

  • Mesaje scrise: 890
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Nu-i vorba de usoare sau grele ci de siguranta ta si a familiei tale, eficacitate franare, economie carburant, etc.
E cunoscuta sintagma - cea mai importanta " piesa" a masinii sint pneurile. ( scuze pt usorul dezacord)
Resapat inseamna o anvelopa uzata, frezat vechiul profil si turnat unul nou.
Uneori o astfel de anvelopa are viata in ea dar nu intodeauna. Depinde de cate socuri a suferit armatura anvelopei, de vechimea ei si de modul cum a rulat pe o fosta masina.
Nu e un sfat ci o simpla recomandare - fa economie la altceva dar nu la anvelope. Da , niste anvelope de calitate pt majoritatea dintre noi sint scumpe insa mult mai scumpi sint uneori 5 cm de intarziere franare sau surprize la doar 100 km/h. ( si nu zic de 140 -160 km/h )
Si tot ca o sugestie, daca tot le-ai luat pune-le pe spate si pe fata ia-ti 2 gume noi. Acum si-a luat un coleg 4 bucati Barum ( sper ca nu se considera reclama) la vreo 200 si unpic bucata. La un salar si-a luat 2 si dupa o luna inca 2. Si chiar arata bine, plus ca sint noi si cu garantie.
PS - nu vreau sa intru in polemica cu nimeni pe discutia cat sint de ok gumele resapate. Am expus doar parerea mea.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR