Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • johnnyca

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 1.4 Twinport
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Salut,

Nu am sa mai povestesc ce-am patit, ca mi se suie iar sangele la cap. Problema e ca un idiot mi-a dat cu graffiti pe masina si nu stiu cum as putea sa-l sterg fara sa afecteze vopseaua sau stratul de protectie de pe vopsea.
Exista o astfel de solutie pentru problema mea? Poate un polish.. sau poate benzina.. !?

Masina mea este un Opel Astra Classic de culoare Argintiu Ligting iar graffiti-ul e ingrozitor... un portocaliu fosforescent, tras dintr-o parte in alta a partii laterale stanga.

Oare singura solutie este sa ii fac si eu la fel si sa fiu partial satisfacut? N-as vrea sa cobor la nivelul lor.
Skip ads

  • johnnyca

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 1.4 Twinport
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
rectific, sa ii trag si eu pe masina celui care mi-a facut asta, pentru ca stiu cine e
  • al3xz

  • Mesaje scrise: 329
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2006

  • Mesaj Privat
polish, daca nu iese cu cel normal (s-a intarit bine vopseaua), incearca cu polish abraziv.
  • johnnyca

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 1.4 Twinport
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
merci al3xz,
O sa ma duc la unii care se ocupa cu polisarea, pentru ca daca o fac singur ma gandesc sa nu o intind. banuiesc ca deja e intarita vopseaua, pentru ca are ceva ore bune de cand e data.

Oare daca nu iese cu nimic.. solutia e vopsirea?
n-am fost la politie, dar ma bate gandul sa ma duc totusi pentru ca daca ajung la vopsire e ceva mai costisitoare operatia. Imi e sila de politia romana, pentru ca te duci la ei cu problema asta si ei te intreaba daca ai dovezi ca a facut-o ala, de parca m-as duce la ei ca sa rezolv eu cazul...
Skip ads

  • ovidium

  • Mesaje scrise: 1,016
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Vopselele de grafitti sunt in general diluate cu un fel de acetona, ca sa se usuce repede.
Asa ca ar trebui sa incerci cu benzina.
Chiar daca iti matuieste un pic vopseaua, asta se rezolva cu un polish usor.
  • johnnyca

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 1.4 Twinport
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Am rezolvat. Am fost la DiBas la tinichigerie si au sters-o cu Tiner sau Acetona.. ma rog, diluant. am spalat-o imediat, ca sa nu imi atace diluantul vopseaua. Pare sa nu fie matuita si sper sa nu se vada mai tarziu.

Multumesc pentru raspunsuri
  • biba_lionclaw

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Asta am patit-o si eu.Am folosit acetona,deoarece aceesi chestie mi-a zis-o un vopsitor.
Nu s-a luat vopseaua,am sters cu grija si pe suprafete mici.Se spala rapid dupa aceea.
Am aproape 6 luni si nu se cunoaste.A fost vopsita cu un verde fosfor pe culoarea masinii gri metalic.
  • cristivw

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2005

  • Mesaj Privat
desi este "rezolvat", eu sa stiti ca am folosit BENZINA pentru a indeparta vopseaua turnata intentionat peste vopseaua masinii...
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR