Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • danutz_geo

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
as dori si eu sfaturi in legatura cu ce anvelope ar fi mai bune pentru vara (ma refer la firma) pentru zafira . si ce e mai bn sa imi iau si jenti si anvelope de vara sau sa iau numai anvelope si sa raman cu jentile masini ? Question Confused:eu am jenti din tabla acum. e bine sa raman cu jentile din tabla si cu cauciugurile de iarna si sa imi cumpar anvelope de vara cu jenti din aliaj? si as vrea si eu niste preturi la 4 jenti din aliaj sau firme care se ocupa cu asa ceva in bucuresti adrese ca ma duc personal si ma interesez
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
cel mai indicat cred ca este sa folosesti jenti de tabla pt anvelopele de iarna si de aliaj pt vara.iarna se aluneca ceva mai usor si nu se merita sa zgarii sau sa spargi jentile de aliaj si al-2-lea aspect ar fi ca sarea si solutiile ce se arunca iarna pe carosabil afecteaza jentile de aluminiu si aliaj.
sper sa ma fi facut inteles , numai bine
  • danutz_geo

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2007

  • Mesaj Privat
dar niste firme care monteaza jenti aliaj si gume vara stie careva ?
vreu si eu sa stiu unde sa ma interesez de preturi pentru jenti si gume vara. va rog frumos (daca sar putea sa aiva acele jenti si semnul de opel ce bine ar fi)
  • Raul07

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Zafira 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2013

  • Mesaj Privat
vreau sa cumpar jante de tabla pt sezonul rece si nu stiu de care imi trebuie, si as vrea sa stiu inainte sa iau jantele de aliaj de pe masina jos , ca sa pot sa cumpar , mersi
  • florinbucsa

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2008

  • Mesaj Privat
mai multe detalii despre masina ne poti da?
1. Conteaza numarul de prezoane.
2. Conteaza dimensiunea intre prezoane.
3. Conteaza ET-ul jantelor. ET-ul inseamna cat de iesite inafara sau bagate inauntru sunt jantele (cu cat ET-ul e mai mic cu atat sunt mai scoase inafara). Nu trebuie sa fie neaparat acelsi ET cu ce ai acum pe jantele actuale, dar trebuie ceva asemanator.
4. Dimensiunile jantelor (latime,diametru). Diametrul tine de ce anvelope doresti sa echipezi pe respectivele jante, iar latimea ei nu conteaza foarte mult,dar trebuie sa fie cat de cat asemanatoare cu ce ai acum pe masina in caz ca vei pastra aceleasi dimensiuni de anvelope.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR