Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • Se7enStars

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra OPC 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2015

  • Mesaj Privat
tase a scris:
Se7enStars a scris:Fiecare poate sa creada ce vrea. Nu am nici o intentie sa conving pe nimeni de nimic. Eu am vazut fabrica MANN, prin mana mea au trecut 95% din filtrele pe care le produce azi MANN. Au trecut prin mana mea foarte multe filtre, de la Ufi, Mahle sau Bosch, pana la Purflux, Mecafilter si cele OE, desi nu sunt mecanic auto. Fiecare crede ce vrea, dar e pacat sa ne imbatam cu apa rece. Prin natura ocupatiei mele, sunt cel mai pretentios si mai atent individ cand vine vorba de aprecierea calitatii, dar cu exceptia celor de la Knecht, nici un producator nu ofera o calitate comparabila cu cea a filtrelor MANN.
BA BAIATULE....TU CHIAR FACI RECLAMA la....MANN...asa ca DUTE.......SA NU SPUN UNDE....daca e sa fiu banat imi asum ..... Evil or Very Mad Evil or Very Mad


Da, chiar fac reclama la MANN. M-au rugat ei, nu am putut sa ii refuz. Smile
Skip ads

  • citu
  • Suspendat
  • 59 mesaje
  • din 02 Apr 2015
  • Corsa 2013 a12xer
  • Bucuresti
  • citu

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2013 a12xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Mahle am inteles ca sunt peste mann.
Poate am inteles gresit.....
  • deleted-46863

  • Mesaje scrise: 439
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2010

  • Mesaj Privat
am cumparat de la un magazin de piese opel filtre de mai multe ori si am luat numai gm. in cutii erau: mann, ufi si altele deci povesti de adormit copii , anul asta am schimbat discuri frana +placute pe discuri nu scria nimic ambalaj gm. pe placute scria made in india ambalaj gm.iar povesti mai bine luam ate erau mai ieftine pe etriri scrie ate deci teapa . ;vezi bradul vw unde a ajuns cu minciuna....................
  • Aries

  • Mesaje scrise: 890
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Pt masinile din familie inclusiv a mea , filtru de ulei il cer pe Mahle. In rest poate fi si MANN.
Altceva nu vreau dar n-am un motiv anume. Cred ca folclor doar.
Skip ads

  • brasil

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Zafira 2002 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2015

  • Mesaj Privat
Despre filtrele QWP aveti ceva cunostinte? Am facut saptamana care a trecuta schimbul de ulei, filtru ulei si aer si din pacate la service-ul unde l-lem facut nu aveau filtre MANN pe care le-am folosit pana acum si am acceptat sa pun filtrele aste QWP din considerente de timp, pana acum este OK, adica becul de ulei se stinge la fel cum era cu filtru MANN, sper sa nu am probleme in 10.000 km!
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Din informatiile pe care le am ...sint 2 mari producatori de hirtie si materiale pentru filtrare...restul este doar reclama ....deci nu conteaza prea mult firma...toate firmele se aprovizioneaza de la ei....restul e.....can-can!
  • CDumitru619

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Ce capacitate de filtrare are filtrul de motorina? Câți microni? Mann, purflux și Mahle am luat în calcul ca și producãtori!
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Chestionar

Ce filtre folositi?
MANN 70%
BOSCH 11%
GM 9%
ALTELE 8%
166 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR