Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • ciprian2511

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Salutare. Am un Opel Astra H . De cateva zile mocheta spate dreapta este imbibata cu apa. Nu imi dau seama de unde ajunge apa acolo. Nu intra pe la boxa, nu intra pe la antena, nu intra din fata (totul este uscat). Daca ma poate ajuta cineva. Multumesc.
Skip ads

  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Intra sub boxa spate sau pe langa ea ! altceva nu e
  • ciprian2511

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Nu este de la boxa. Am verificat. Sad((
  • gaglar

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Am avut si eu asemenea problema dar dreapta fata si apa a ajuns pana in spate uitate si in dreapta fata daca e ud sau umed sub mocheta bagi mana pe acolo unde e seria de la caroserie sa vezi daca e umed la mine problema a fost din cauza noroiului strans in scurgeri + se infiltra pe la boxa .Daca ai problema la boxa e simplu dai fata de usa jos scoti boxa ii aplici silicon pe garitura , iar la scurgeri trebuie sa dai contra aripa sau cum ii spune jos si sa scoti tot noroiul daca vei incerca sa scoti cu sarma nu vezi rezolva nimic pentru ca este foarte mult noroi acolo eu la mine am scos cam 1 sfert de galeata , ca sa iti fie mai usor scoti niturile expadabile de la contraaripa incalzesti cu feonul plasticul ca sa nu te chinui sa scoti toata contraaripa dupa care bagi mana acolo si scoti tot noroiul iar la final pui furtunul pe scurgeri cu contraaripa data intr-o parte .Dupa aceea montezi contraaripa (Eu ca sa fiu sigur ca numai intra apa deloc am dat si polita de la parbriz jos , am dat sita de la aeroterma jos si am pus silicon imprejur ,La mine buretele de sub mocheta tot mai este putin umed ca nu am reusit sa il usuc complet cu feonul dar la vara se va usca sigur .) (Nu stiu daca ai incercat chestiile astea care ti le-am spus dar sper sa iti fie de folos alta varianta ar fi decat chederul de la usa sa nu inchida bine )
Skip ads

  • PAlexandru245

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2008 Z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Buna seara, nu mai stiu ce sa fac asa ca apelez la ajutorul vostru.

1. Acum vreo 3 saptamani a plouat tare si am gasit locul din spatele soferului, exact locul unde sta covorasul, baltind cu apa. In partea dreapta spate era doar putin umeda.
Am scos bancheta spate, ornamente praguri, ridicat mocheta in spate si cu o aeroterma am uscat tot.
Citind pe net, am desfacut carenajele la roti si am desfundat scurgerile la parbriz, am scos foarte mult pamant si frunze. Am scos si capacele de la praguri, si din pragul din stanga a curs cam 1 litru de apa. Le-am spalat pentru ca aveau pamant in ele si nu mai curgea apa.

2. Acum vreo doua zile a plouat iar, astazi ca sa verific am ridicat iar mocheta in spate si e ud buretele de sub ea. Deci doar buretele de sub mocheta, nu si mocheta.

Suspectez ca apa vine cumva pe podeaua masinii de s-a udat doar buretele. Dar chiar nu imi dau seama de unde.

Gaurile de scurgere din portiere sunt desfundate, boxele fara sunt lipite cu silicon pentru ca aveam problema generala cu apa pe pragul din fata.

Nu mai stiu ce sa verific, astept sugestii.

Multumesc!
  • SGeanina

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2021

  • Mesaj Privat
ciprian2511 a scris:Salutare. Am un Opel Astra H . De cateva zile mocheta spate dreapta este imbibata cu apa. Nu imi dau seama de unde ajunge apa acolo. Nu intra pe la boxa, nu intra pe la antena, nu intra din fata (totul este uscat). Daca ma poate ajuta cineva. Multumesc.

Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR