Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Tutoriale
  • bazare

  • Mesaje scrise: 2,319
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Daca nu intelegi care rezistente trebuiesc eliminate mai bine mergi la cineva care stie ce face ca sa nu strici ceva pe acolo.
Skip ads

  • shoggy

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Salut prieteni !Am o nelamurire in legatura cu urmatorul aspect: Pe masina am un Pioneer DEH 2820MP cu care am cumparat -o si din curiozitate citind acest topic l-am scos sa vad cu ce ma confrunt. Am gasit acest fir albastru cu alb care era intrerupt. Dupa ce l-am bagat mufa in mufa,am observat ca a disparut data de pe display-ul central si s-au aprins comenzile pe volan (ceea ce nu se intampla pana acum). Intrebarea mea ar fi ,mai trebuie sa implementez si acel jack pt. a merge comenzile volanului (asta dupa ce schimb acele rezistente)? Am deja acel adaptor si eu nu stiu? Nu pot pastra si data si iluminatul comenzilor?
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
da trebuie sa adaptezi si mufa jack ca se fac transmisia de la comenzi la rcd,se poate sa pastrezi si comenzile si data ,trebuie sa scoti din mufa firul albastru alb,nu inteleg de ce al tau are o bucla acolo si mufa galbena e in aer
cel putin asa e la mine,eu am legat iluminarea comenzilor de firul ce comanda si statia.
  • baiku

  • Mesaje scrise: 77
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru raspuns @bazare, asa am gasit si eu pe net, ca nu are. Azi am desfacut ceva in bord si am zis sa mai trag un ochi in spatele navigatiei si ca sa vezi ... Smile


Skip ads

  • Andrei9287

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Salut. Dețin un opel astra Din 2001, moto z16xe. Am un player pioneer mvh150ui și vreau sa montez comenzile pe volan. Am schimbat Rezistente le, am fãcut mufa jack, dar nu înțeleg unde trebuie legata mufa jack.Rezistentele smd trebuiesc date jos? Daca ma puteti ajuta cu niste poze ar fi perfect.Sau cineva din bucuresti care imi poate arata, contra cost bineinteles. Mulțumesc
  • troleu76

  • Mesaje scrise: 183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2012

  • Mesaj Privat
citeste la pagina nr 3 si o sa intelegi
  • JJAACCKK80

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2013

  • Mesaj Privat
MVH-170UI Pioneer,pentru acest model de radio se gaseste adaptor la comenzile de pe volan?multumesc anticipat.sal
  • JJAACCKK80

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Mentionez c-a posed opel astra g 2001
Skip ads

  • ssendam

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2015

  • Mesaj Privat
darius 15 a scris:Am pus si eu pe Astra mea asa ceva:





Dar vreau sa fac comenzile de pe volan functionabile printr-un adaptor.Ma ajuta si pe mine cineva?


http://www.tme.eu/ro/katalog/?art=OPEL-JVC Si eu am nevoie. Am gasit aici adaptoare in functie de caseetofon si pret....Daca iti comanzi sa imi spui daca merge. Very Happy
  • JJAACCKK80

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Nu merge linku
  • ssendam

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2015

  • Mesaj Privat
ciudat am cautat pe net oferte de pret..cauta pe google..adaptoarele pentru orice casetofon..pt asta este in jur de 133 de lei..dar am intrat si pe for tuning si era ceva asemanator dar la 319 lei
  • ssendam

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2015

  • Mesaj Privat
Salutare ..azi mi-a venit adaptorul pentru comenzi volad..dar sa dea dracii daca stiu unde vine jack-ul de 3.5 mm...restul de conexiuni le-am facut.
Ma poate ajuta cineva va rog mult?

P.S. In spatele casetofonmului nu am decat 2 iesiri RCA, mufa principala si antena
Skip ads

  • valentingj83vvv

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Vectra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2015

  • Mesaj Privat
Am si eu un Opel Vectra c si am schimbat casetofonul cu un pioneer x2600bt si nu imi merge tid si comenzile pe volan ce model de adaptor imi trebuie m-a poate ajuta cineva
  • ssendam

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2015

  • Mesaj Privat
S-a rezolvat ..adaptorul mentine comenzile pe volan..este foarte ok...sistremul audio este montata fara nici o problema..(doar am ars un bec de pozitie fata si un bec de ceata pe spate Smile))
Pentru cei care au nevoie de adaptoare comandati cu incredere de pe site: http://www.tme.eu/ro/katalog/?art=OPEL-JVC
  • JJAACCKK80

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2013

  • Mesaj Privat
ssendam,pana la urma cum ai rezolvat?,cu jack_ul de 3,5 ce ai facut?
  • ssendam

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2015

  • Mesaj Privat
Jack-ul de 3.5 mm este pe cablul de remote steering wheel legat printr-un papuc..l-am scos de acolo si l-am legat cu cablul albastru cu galben de la casetofon pe care scrie tot remote steering wheel..jack-ul ala e necesar doar daca ai intrare in spate la casetofon pt el...daca nu il tai si il legi cu cablul albastru cu galben
  • JJAACCKK80

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Multumesc de raspuns..(pana la urma cat tea costat adaptorul?......319?....merge pe orice model de Pioneer?
  • ssendam

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2015

  • Mesaj Privat
192 de lei nu pe site-ul ala..cauta altul..iti da pentru fiecare model de casetofon si masina..ai filtre de cautare
  • bogdanbenchea

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 1999
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Cineva care are deja conectate comenzile de pe volan sa faca o poza ca sa vedem si noi care fire si unde vin. Multumesc anticipat.
  • euu_bobo

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Salutare baieti scz daca nu postez unde trebui sau daca s-a mai discutat...incep sa pronda contur ideile mele despre comenzi insa...am un jvc kd-x230 si nu are acea mufa jack...am decat un fir pe care scrie remote steering wheel....unde trebuie legat acel fir sau cum trebuie...tin se mentionez ca de cand am luat masina comenzile nu au fost active si nici nu se aprind...ma poate ajuta cineva?
Skip ads

  1. Home
  2. Tutoriale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR