Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  • prozatos

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2010

  • Mesaj Privat
la mine nu merge deloc. am verificat siguranta. avea ce-i drept ceva depuneri pe picioruse dar nu era arsa.
opel corsa c 1.7 diesel autoutilitara. Unde as putea sa ma mai uit?
Skip ads

  • L4ur3n71u

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2003 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Salutare,

Stiu ca postul este destul de vechi , dar poate vede cineva si ma ajuta cu un raspuns/solutie.
Mi s-a dezlipit papucul de la dezaburire care vine pe luneta ( lipit) si am inteles ca daca il lipesc cu letcon nu ar tine(ar trebui o solutie pe baza de argint) plus ca exista riscul de spargere al lunetei.
Stie cineva unde as putea sa merg in ploiesti sa rezolv problema?am intrebat la cateva firme de pun parbrize dar nu fac astfel de reparatii.Sau daca m-ar putea ajuta cineva in Ploiesti.

Multumesc!
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Poate te ajutã:
https://www.familyhandyman.c...efogger/view-all/
http://www.youtube.com/watch?v=bGrv9S-6NV4
  • Paulll

  • Mesaje scrise: 1,207
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Buna ziua, am cumparat in vara o Corsa C iar acum cand a venit frigul ma incercat dezaburerea de la luneta si am constatat ca nu functioneaza (nu incalzaste nicio liniuta)
Am desfacut plasticul acela de jos sa masor daca ajunge curent la mufe si se pare ca ajunge.
Am masurat fiecare liniuta si se apre ca trece curent prin ele....
Ati mai intalnit problema mea, ce ma sfatuiti sa fac?
Skip ads

  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Dacã ai tensiune pe borne (+) și (-), singura explicație e cã ai întrerupte toate liniile dezaburirii...pare puțin probabil sã nu meargã (chiar) niciuna. dar dacã alimentarea cu curent este Ok, nu existã altã explicație...
Ca sã le repari pe toate, poți încerca...mãcar câteva o sã meargã dupã reparație...sau înlocuitã luneta...sau hayonul cu totul...sau o tratezi cu indiferențã...tu alegi.
  • danpet

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 1994 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Cand masori ceva,nu poti sa spui "se pare ca ajunge"...Nu stim la care mufe ai masurat,care e plasticul de jos...
Ai grija ca daca masori fiecare fir de pe luneta,poti sa le intrerupi tu,cu sondele de la aparatul de masura (care sunt ascutite).Sunt foarte sensibile la zgarieturi.
Trebuie sa masori chiar la barele verticale ale lunetei,stanga si dreapta.Intr-o parte ai +12V iar in cealalta parte e masa...legata la tabla haionului.Daca aia nu face masa cu restul masinii...nu merge dezaburirea Smile
Si mai ai grija ca papucii electrici lipiti pe luneta sunt foarte sensibili...se rup de luneta daca ii fortezi!...caz in care...ai terminat-o.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR