Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • OpelAstraCaravan

  • Mesaje scrise: 192
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 y2.0dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Am ramas fara inchiderea centralizata dupa forfota acestor zile .Am constatatapoi ca mecanic nu se deschide decat usa soferului -realizand astfel ca nu pot alimenta pt ca nu se deschide clopita la buson-astra g y 2.0 dti-rezolvare?siguranta arsa !craciun fericit!
Skip ads

  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Bun...dar pe limba ..romana?/Cum ai vrea tu sa te ajutam daca tu....bati cimpii?
  • OpelAstraCaravan

  • Mesaje scrise: 192
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 y2.0dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Dl.tase am dat si raspunsul la problema 'raspuns dat de electrician!De ce ma rog bat campii?
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Faptul ca ai apelat la electrician,pentru o inlocuire de siguranta...,spune multe! Daca tacea-i,filozof raminea-i...!
Skip ads

  • OpelAstraCaravan

  • Mesaje scrise: 192
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 y2.0dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2015

  • Mesaj Privat
sunteti pe aici pe forum cativa care au habar de cunostinte electro-mecanice unii chiar stiu meserie dar cei din prima categorie au un aer de superioritate vis-a-visde noi, ceilalti,incat uneori ma intreb daca se merita sa intru pe site nu mai vorbesc sa postez daca pot sa ajut.sunt posesor dw opel astra caravan y2.0dtide multi -chiar prea multi ani iar despre opel forum am auzit intamplator dupa multi ani in care m-am bucurat enorm de masina .forumul nu mi-a reparat niciodata masina pt. ca la unele binecunoscute simptome ale modeluluicei guralivi striga -tester.tester-iar cand bietul om afiseaza codurile respectivii se dau la fund.acestea fiind zise voi incerda putin cate putin sa-mi scot din obisnuinta de a mai intra pe site putin cate putin pina la a renunta definitiv.iar pt dumneata d-le big electro-sa inteleg ca esti electrician-daca veneam la dumneata pt centralizata sigur imi spuneai ca sunt mai multe cauze posibile-modul,fire intrerupte poate chiar tot sistemul,asa ca .....pt o amarata de siguranta te crezi mos craciun?la multi ani.
  • OpelAstraCaravan

  • Mesaje scrise: 192
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 y2.0dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Si corecteaza-ti greselile gramaticale ca na ,pe "limba" romana?
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Si in casa si in masina,cind iti cade un cicuit(sistem) electric,prima data verifici siguranta.Cu aceasta motivare,fabricantul a imprimat pe unele capace ale tablourilor de sigurante,simbolurile consumatorului alimentat prin siguranta respectiva,usurind treaba soferului,in a depista siguranta problematica. Nici eu si nici regulamentul,nu permite a face aprecieri,de nici o natura,despre persoana mea. Poti sa-mi critici ideile,argumentele,subiectele in discutie...,dar atit. Probabil,daca ai fi cerut ajutor(ceea ce nu s-a itimplat),ai fi fost indrumat sa verifici siguranta Fx(xA),asa se procedeaza de regula pe forum.Dumneata ne spui sec,cit de victorios,ti-a schimbat electricianul o siguranta...,lipsesc probabil,aplauzele...
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR