Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • danny_daniel

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Braila
  • Masina: Corsa 2001 z10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Buna ziua! am comandat de la unix clemele care tin conductele tur-retur de combustibil. Cele dintre filtru si roata din fata. Mi-au aratat un desen cu mai multe piese printre care si doua modele de clema (imaginile erau la fel. diferea codul) si am ales piesele insa nu sunt cele care imi trebuiau. Problema e ca sunt pe original aduse din ungaria si cica nu le pot returna. Se mai poate face ceva? Multumesc mult.
Skip ads

  • taxi43edy

  • Mesaje scrise: 1,208
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Din cate stiu, eu cele aduse din afara nu le primesc inapoi.
  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Poti doar sa le vinzi pe vreun site de specialitate,banuiesc eu ca ti-au adus la cunostinta inainte sa dai comanda ca cele pe original nu se primesc inapoi .
  • danny_daniel

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Braila
  • Masina: Corsa 2001 z10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Da. Mi-au spus, insa mi-au adus pisele gresite. nu este ceea ce imi trebuie mie. Nu e vorba ca nu le mai vreau. eu am nevoie de piesele corecte.
Skip ads

  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
te-ai dus cu talonul la ei ca sa iti ia seria de caroserie? daca alegerea s-a facut pe seria de caroserie atunci este vina lor si trebuie sa ti le schimbe. Daca alegerea ai facut-o pe baza imaginilor si a codurilor probabile si ai facut tu alegerea atunci problema este la tine dar si asa poti sa ii ameninti putin cu OPC si ar trebui sa ti le ia inapoi atata timp cat sunt in ambalajul orginal si nedesfacute...
De aceea eu recomand de fiecare data sa fie alese piesele pe baza talonului si sa lasi magazinul sa iti aduca piesele care zic ei ca sunt bune ca asa daca nu sunt bune le poti schimba indiferent ca sunt origjnale sau nu. Daca tu alegi piesa si fara talon atunci cumva este vina ta si suporti consecintele prin plata pieselor care nu iti sunt bune. Am patit-o si eu si am ramas cu piesele dar era valoarea mica de maxim 20 RON.
  • danny_daniel

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Braila
  • Masina: Corsa 2001 z10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2010

  • Mesaj Privat
normal ca dupa talon. doar ca erau 2 modele pentru masina mea, si am ales una si fix e cea care nu se potriveste.
  • bgdrom

  • Mesaje scrise: 228
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1991 c 16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Tot ce este piesa de origine nu se returneaza! si mie greu sa cred ca dupa codul de sasiu nu a venit piesa corespunzatoare! Poate ai fost indus in eroare de desen, oricum pe viitor incearca sa dai si codul piesei, vei fi mult mai sigur de ceea ce comanzi.
  • corsa.timis

  • Mesaje scrise: 490
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Pai daca ai ales tu ce sa returnezi? De ce n-ai luat piesa de pe masina cu tine? Eu nici n-asi fi intrebat.. Greseala ta,plata ta.. Ce-i corect e corect.. Scuzati franchetea, dar..
Skip ads

  • danny_daniel

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Braila
  • Masina: Corsa 2001 z10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Eu am fost de doua ori la ei pana am dat comanda. M-am dus cu poza pe telefon. la ei in calculator arata aceeasi piesa(imagine) dar cu 2 coduri diferite., tinand cont ca suntem o tara europeana orice persoana poate face retur in timp de 30 de zile oricarui produs.
  • corsa.timis

  • Mesaje scrise: 490
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Cine a ales?
  • danny_daniel

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Braila
  • Masina: Corsa 2001 z10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Cand alegi un telefon de la emag, nu il mai primeste inapoi ca l-ati ales dumoeavoastra?
  • corsa.timis

  • Mesaje scrise: 490
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Domnule dumneata incerci sa te convingi ca ai dreptate si cauti sprijin.. Cand gresesti n-ai altceva de facut decat sa-ti asumi pagubele si sa treci mai departe.. Comparatia de mai sus e fara relevanta.. Te-au informat colegii ca piesele OEM nu se returneaza..
Skip ads

  • danny_daniel

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Braila
  • Masina: Corsa 2001 z10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Eu am trecut peste! NU e o suma mare.. daca vroiam dreptate o obtineam pana acum. Doar vroiam sa stiu parerea altor persoane care a u mai trecut pe aici. Daca eu comandam chiuloasa pentru z10xe si ei imi aduceau pentru z10xep, ce faceam nu o returnam ca e OEM?
  • danny_daniel

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Braila
  • Masina: Corsa 2001 z10xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Oricum putem inchide topicul! Multumesc pentru raspunsuri.!
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
returnarea oricarui produs se poate face in termen de 15 zile daca este comandata online. Restul aia cu legea din UE din pacate nu se aplica si la noi deocamdata...
Normal data viitoare ii spui sa iti aduca el piesa care zice ca se potriveste conform talonului tau si daca exista mai multe variante atunci mergi cu piesa in mana sau codul de pe piesa. Asta este...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR