Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  • mihail.dragoi

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 2.0
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
vreau sa imi montez senzori de parcare.
am vorbit la dealer si montarea se poate face oriunde fara a afecta garantia partii electrice. ca recomandare a fost Maris pentru ca e agreata GM numai ca astia pe site-ul lor nu au montaj de senzori parcare - deci ma gandesc ca nu au asa ceva... oricum o sa le dau telefon.

am cautat pe net si sunt firme care doar vand (si prin curierat) sisteme de senzori de parcare si sunt si firme care pe langa vazare fac si instalare.

ca tipuri ma intereseaza doar pentru parte din spate - si inclin spre cel cu oglinda... mi se pare cel mai comod si si cu preturi decente.

acum poate imi mai da si altcineva sfaturi.

p.s. fara a face reclama pana acum dupa o zi de cautare pe net inclin spre
senzori:
http://www.atigroup.ro/prod...mp;products_id=36

montaj:
http://www.datasilvergrup.ro/contact.html - 70ron

daca stie cineva din proprie exeprienta sau de la preteni pls dati-mi alte optiuni, sfaturi etc...


o alta problema care ma preocupa este ca a mea corsa nu are gaurele in spoilerul spate si deci vor fi facute de cei care il monteaza. acum a mai fost cineva in situatia mea? daca da a aratat ok acea gaura... sau e de preferat sa nu?

multam fain....
Skip ads

  • Tiby

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Salut!Senzori de parcare iti recomnd cu sinteza vocala in lb romana.adica in momentl in care te apropii de obstacol iti vorbesc ...60...40....stop stop.

Nu vreau sa fac reclama asa ca nu zic firma.Da-mi un mesaj pe private si iti zic.
  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
La ce ai nevoie de senzori de parcare la Corsa ?

Daca aveai vreun E classe, Serie 5,7 Audi A 6, A 8 mai ziceam ca e nevoie de ei
  • mihail.dragoi

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 2.0
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
pai pana invat sa fac parcari in bucurest prin centru la ora de varf - imi trebe.... parerea mea... dupa ce m-ai obijnoi o sa ii foloseasca nevasta...
Skip ads

  • sam_mntn

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1996 C12NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Super ideea, imi place cel cu afisaj in oglinda retrovizoare, daca ar fi pe negru eu mi-as lua! Si unii pot spune ca sunt un moft, altii o necesitate, eu raman neutru, desi pot fi utili mai ales la stalpii de parcare pe care ii pun cei de la blocuri, cei de 50cm de la sol si vopsiti in negru, aceia sunt greu greu de observat, mai ales noaptea! Shocked

Cat despre gaurelele din bara de protectie... daca e o firma respectabila (asa si pare) vor lucra cu grija!
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Sunt foarte utili. Eu am cumparat varianta in oglinda dar nu am apucat sa o pun (de 4 luni stau ce ea in cutie).
Beneficiarul bucuros si ajutat e partea feminina. Chiar si un sofer experimentat mai uita sau nu vede. Un stilp scurt totdeuna pindeste. Eu am patit-o in Grecia anul trecut cu un ciot de maslin, norocul e ca am bara de plastic negru nevopsita la culoarea masinii si nu se vede. Si in curte am patit la fel, cind sa plec a "aparut" un butoi in spate si evident ca nu stiam de el.
  • sven

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Mures
  • Masina: Corsa 2003 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2005

  • Mesaj Privat
sincer pentru o corsa nu ai nevoie de senzori de parcare , decat daca esti comod si nu intorci capul sa te uiti la distanta . pentru o masina ca Zafira cred ca e bine din cauza marimii , dar la corsa vad senzorii ca pe un moft
  • myhaylab

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2013 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Tot pentru partea feminina am luat si eu senzori de parcare. Asa a vrut.....asa a avut. Am dat 150 EUR, nu spun firma, sunt cu afisaj LCD, 4 spate, 4 fata. Intrebarea este ca masina este gri si desigur ca senzorii sunt negrii. Din ce am intrebat se pot vopsi cu o vopsea speciala. Ce ziceti ? Se poate, nu se poate , se pierde din intensitatea semnalului. Please advice me ! Thanks ! Question
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Se vopseste senzorul mai putin inelul (adincitura).
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR