Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • Claiudiu

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2015

  • Mesaj Privat
Salutare,
Am gasit pe net un set de Angel Eyes CCFL pt Opel Astra H care contine:
2 - drosere de maxim 14V.
4 - inele CCFL
Lumina Alba Rece 6000K
Nu ma pricep prea bine la asta, vreau doar sa mi le montez, fara sa fiu nevoit sa merg la service sa mai dau niste bani si acolo.. am intrebat omul si a zis ca sunt usor de montat, au si schema de instalare.
Voi ce ziceti? Mai am nevoie de altceva pe langa? Pretul este de 180 de lei. S-ar merita? In primele 2 poze sunt farurile mele, iar a treia este cea din anunt, cum ar trebui sa arate dupa.
Multumesc.

  • z16xep

  • Mesaje scrise: 259
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2006 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2012

  • Mesaj Privat
NU se merita se defaci sticla de la far pentru a pune angel eyes,deranjul este prea mare si nu sunt prea multi care se si pricep in a desface farul si sa mai puna sticla inapoi ca la carte.In a treia poza sunt faruri cu lupa si cu angel eyes. Ori desfaci farurile tale si mesteresti pe ele , ori iti cumperi faruri cu lupa si angel eyes.Personal as cauta sa cumpar farurile cu angel eyes integrat .

  • florinbucsa

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Sunt si eu interesat de acest subiect. Detin farurile stock cu xenon (implicit lupa) si as dori sa montez asa ceva. La inceput ma gandeam sa achizitionez direct farurile cu angel eyes dar am vazut ca nu se discuta de bine despre farurile aftermarket asa ca prefer sa le modific pe cele originale ale masinii. Stie cineva care ar fi dimensiunea inelelor angel eyes pe care ar trebui sa o cumpar?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR