Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Stiri / Noutati
  • Red_dog

  • Mesaje scrise: 1,112
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2003 z18Xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2009

  • Mesaj Privat
M-am gandit ieri sa plec la o plimbare si am ales varianta Pitesti-Campulung-Bran. Daca stiam cum e drumul pe acolo, ma lipseam. Risti sa iti rupi masina.
Cel mai distrus drum, pana ieri l-am considerat : Pitesti-Dragasani pe care il fac zilnic si e varza, dar asta pana la Cimpulung intrece orice limita si critica. E o portiune de aproximativ un kilometru, cau mai mult, care e pur si simplu terminata, ii sar rotile de la masina. Cel putin pe noapte, erau in fata mea un lexus de bucuresti, o honda crv de Dolj si un bora de valcea, are se cam alergau si nu au stiu unde incepe portiunea de gropi. Le-au luat de m-am inchinat ca nu au ramas toba, roti, scuturi etc in drum.
Deci, daca aveti posibiliatea evitati Pitesti-Campulung, si daca nu aveti cum sa evitati, inarmati-va cu radbare ulta si nervi de fier.

Am deschis topic-ul, in ideea ca nu ar fi rau, sa postam aici, care portiuni de drum sunt distruse, bune etc. Poate se orienteaza si alti colegi din cele patite de noi, si isi aleg un traseu mai placut de condus pentru plecat in concediu. Toate cele bune.
Skip ads

  • Madalin1796

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Evitati centura Bucurestiului de cand treceti peste Lacul Cernica pana la Bulevardul Biruintei cel putin. Stiu ca mai sunt zone de centura unde asfaltul este praf, dar cred ca asta e cea mai rea zona. E combinatie intre cratere si petice peste petice.
  • CSN

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1999 X12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2012

  • Mesaj Privat
@ Red_dog -- am facut si eu drumul acela de la Campulung spre Bran - Moeciu.... am zis ca innebunesc, noapte, drumul nu il stiam, gropi nu prea aveam cum sa evit, dadeam din una in alta si cratere nu alta. Bine ca nu eram cu masina mea Smile ca o luam pe jos.
Ce mai urata care am luat-o am crezut ca imi iese telescopu prin capota.
E demn de filme de groaza drumul acela. Parca e drumul fara sfarsit.... Asta era prin 2013, ma mir ca inca nu au luat masuri sa il reabiliteze.
  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Drumul de la campulung este in reabilitare...Este mai gros turnat asfalt decat autostrada:) Acum o luna mai bine de jumatate era refacut si foarte bine chiar...
Skip ads

  • VladPc

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Din pacate multe drumuri din judetul Arges sunt intr-o stare deplorabila. Prietena e din Curtea de Arges, iar orice drum prin zona aia se lasa cu multe injuraturi la adresa celor de la drumuri...
Incepand cu drumul Pitesti - Curtea de Arges - Baraj Vidraru, pe care totusi se mai poate circula, cu mare atentie totusi, de departe cel mai prost drum din zona asta a tarii e Campulung - Curtea de Arges, in special inspre Campulung, unde e drum cu placi de beton si plin de gropi.
  • ratoiu2000

  • Mesaje scrise: 97
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Corsa 1998 X12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Mie douã drumuri mi-au scurtat viaþa:
- Beiuº - Oradea (dracu' mai calcã pe acolo);
- Obîrºia Lotrului - Petroºani.

Eu nu-mi menajez maºina, dar pe ãla spre Petroºani am înjurat pentru urmãtoarele zece vieþi.
  • increatul

  • Mesaje scrise: 1,636
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Sunt drumuri care efectiv iti rup masina, mie acum 10 ani mi-a sarit un brat de la loc. Era de Pasti, niciun service deschis. Intre timp drumul respectiv s-a refacut complet, dar scrieti aici ce drumuri cu probleme mai intalniti.
  • Red_dog

  • Mesaje scrise: 1,112
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2003 z18Xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Alt drum daramat este Pitesti-Dragasani(Valcea). Macadam direct, cu urme de afala. Plus ca e un pod rupt de vreo doi ani pe care nu l-a mai reparat nimeni. In zona Poiana Lacului au facut oamenii cu primaria un pod cu un singur sens, pe cel pe care ar trebui sa il repare/reconstruiasca cei de la cnadnr nu cred ca se va mai circula in acest deceniu.
  • Red_dog

  • Mesaje scrise: 1,112
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2003 z18Xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2009

  • Mesaj Privat
https://www.facebook.com/pit...f&pnref=story


Asta, ca si completare la postarea anterioara.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Stiri / Noutati

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR