Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • ionutz01

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2016

  • Mesaj Privat
In primul rand va salut cu stima pe toti membrii acestui grup. Este prima mea postare fiind un nou posesor al unui opel astra h 1.4 16v 90 cp. Masina o am din Germania 210k km reali nu a fost ea prea intretinuta la interior (scaune murdare dar nu rupte si nuca schimbator roasa, nemtoaica avand un caine a ros putin mai mult de el )dar voi reveni cu poze cat de curand dupa ce o voi "slefui". Intrebarea mea este daca am facut o investitie buna e o masina fiabila ? Eu circul doar in oras 90 % si fac pe an plus minus 15k km. fosta masina e un golf 4 1.9 care nu am avut in 7 ani nici o problema. aveam o oarecum ezitare la marca aceasta (opel). (Sper sa ma insel si sa nu fiu certat ca vai altu cu mintea spalata de vw). La ea (opel) am schimbat doar racordul fledibil si 4 bucse si bieleta stanga antiruliu pana acum mecanicul a zis ca in rest e oke(pompa de apa cam are joc si aia urmeaza sa o schimb dupa ce trec de RAR. O alta intrebare dupa cum am spus si in subiect daca e vreun binevoitor sa.mi dea dimensiunile pentru a monta senzorii de parcare sa nu fac gauri degeaba in spoileru din spate. Multa sanatate
  • ghimpe--

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2009 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2013

  • Mesaj Privat
Bine ai venit in club!
Gaura o faci dupa ce masori diametrul senzorilor, adica nu dai gaura si apoi cumperi senzorii, pana nu ai senzorii in mana nu te apuca sa gauresti nimic.
  • ionutz01

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2016

  • Mesaj Privat
Normal nu dau nici o gaura. Dar nu stiu la ce distanta sus jos , stanga dreapta pot pune senzorii sau nu conteaza asa mult ?o poza mi.ar fi de folos sa vad cam in ce zona se pun si distantele dintre ele
  • viorel_bce

  • Mesaje scrise: 458
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Salut
Daca dai bara jos,sunt insemnate gaurile unde vin montati senzorii.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR