Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • Dedrick

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Corsa 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mar 2013

  • Mesaj Privat
Salut.Acum cateva saptamani am fost cu masina la service pt a curata EGR-ul si a repara pompa de motorina care scapa putin combustibil.Toate bune si frumoase pana acum 1 ora cand eram pe bulevard cu masina si am calcat-o cu a 3-a.La inceput am crezut ca mi se pare mie dar masina are mai mult lag decat de obicei.Daca merg cu ea in 2000-2200 de ture si accelerez brusc are tendinta de a "da in bot" si apoi pleaca.Am probat si face acelasi lucru in toate treptele de viteza dar nu tot timpul.
A mai patit cineva ? Sau trebuie sa ma duc iar la service Rolling Eyes
Model: Corsa C 1.3 CDTI din 2005
  • David17

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Salaj
  • Masina: Corsa 2006 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2015

  • Mesaj Privat
Acelasi lucru il patesc si eu de vreo 3 ani incoace, am masina din 2011 din germania iar neamtu sa deslipit cu greu de ea pentru ca era facuta la comanda din 2006 cdti (extraordinar de buna, si nu am avut probl deloc cu ea si, am umblat prin toata tara cu sotia suntem tineri dar de cand cu copii nu am mai reusit sa mergem la drum intins si se simte pe masina ii plac plimbarile lungi macar o data pe luna, eu cred ca de vina este si turbo la mine se obs la furtunele de la turbo respectiv cea din spate ventilator racire si furtunul dreapta motor de langa filtru motorina clemele de prindere sunt unse iar cateodata picura ulei la ambele pana le mai strang putin nu stiu cat este de normal lucrul acesta si cred ca turbo creaza asfel de manifestari dar poti lua in considerare si pompa daca ai avut probl... poate ne mai lamureste cineva concret cum sta situatia cu pedala de acceleratie pentru lipsa sprintului.
  • Dedrick

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Corsa 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mar 2013

  • Mesaj Privat
Am facut ieri schimbul de ulei si filtre si tot la fel face,ba chiar mai rau.Acum a inceput sa scoatã fum albastru la plecare de pe loc si in timpul mersului.
Un simptom nou.Are momente atunci cand accelerez de parca s-ar îneca si scoate cate palã de fum albastru
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
fumul albastru parca e de la ulei...
  • Dedrick

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Corsa 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mar 2013

  • Mesaj Privat
Sigur a inceput sa consume mai mult ulei decat de obicei dar nu stiu cauza....
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR