Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • rfv

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Stiu de threadul acesta: https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=17159 dar m-ar interesa daca are cineva informatii mai recente de atat.
Saptamana trecuta am fost implicat intr-un accident, am fost la asigurari si am incheiat amiabila, mi s-a facut dovada si deja mi s-au virat banii pentru reparatii. Din pacate, miercuri aveam programat sa ies din tara cu masina si nu stiu sigur daca pot sa fac asta, avand in vedere ca am aripa spate stanga mototolita si portiera spate stanga putin infundata.

Am dovada, dar nu stiu daca trebuie tradusa sau daca mai am nevoie de alte acte ca sa pot sa trec granita.

Multumesc pentru orice informatii!
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
N-au valoare.Inca de la vama poti avea probleme,si sa dai spaga de cate ori te vede cineva,dar la fel de bine poti colinda toata europa fara sa te intrebe nimeni al cui esti.Mai bine iei alta masina,in regula,faci un act notarial,si gata.
  • lbanias

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Eu intreb ce inseamna pe o asigurare mentiunea : "Rãspunderea asiguratorului, prevãzutã în documentele de asigurare eliberate pentru Serbia, este limitatã la aria geograficã a acestui stat , care este sub controlul Guvernului Republicii Serbia" . la fel si pentru Cipru. Ca doar nu mi-o plati Serbia ce mi se intimpla in Bosnia, de exemplu. Bosnia apare fara mentiunea asta. N-am avut evenimente rutiere in Serbia , dar cum merg des e bine de stiut.
  • cornel_ionut

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2015

  • Mesaj Privat
@ibanias:se refera la Kosovo:un stat deocamdata nerecunoscut de multe state,disputat atat de albania cat si de serbia,(apropo, daca intri in Kosovo cumperi o asigurare de la granita lor)iar in cazul Ciprului este stiut ca este controlat o parte de catre Turcia
  • lbanias

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20NHT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Merci!
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR