Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • netstorm

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2006

  • Mesaj Privat
da.. asta scria si stiu ca as fi castigat, problema era cu cheltuielile de judecata si perioada pe care s-ar fi intins procesul. ma rog.. am luat masina, nu vreau sa mai calc pe acolo vreodata.
hai ca am cam ajuns offtopic, poti sa iti scrii experientele cu erebus de pana acum si pe care o sa le mai ai pana iti vine masina, aici: https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=11495 chiar sunt curios daca ii dai in judecata, cum decurge treaba.
Skip ads

  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
fix 2 luni la mine (incluzand perioadele de sarbatori - Craciun-Anul nou)
  • erwinrommel

  • Mesaje scrise: 135
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2006

  • Mesaj Privat
La mine au trecut deja 3 luni, termenul din contract deja a expirat si nici o veste. Le-am scris celor de la GM SOUTH EAST EUROPE.
  • doodym

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2007

  • Mesaj Privat
erwinrommel a scris:La mine au trecut deja 3 luni, termenul din contract deja a expirat si nici o veste. Le-am scris celor de la GM SOUTH EAST EUROPE.

Si in cazul meu a expirat termenul din contract.Am achitat integral banii pentru o Corsa de la Autohaus Huber Sibiu...Sunt incredibil de neseriosi...CE E DE FACUT?
Skip ads

  • doru2304

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2007 1.4 Twinport, Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2007

  • Mesaj Privat
6 sãptãmâni de la achitare avans. Opel Gold&Platinum Galaþi.

-----------------------------------------------------
Opel Astra Classic, 5DR, Z14XEP, 2007, Colour: 4DU

  • <sorin>

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie:
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2007

  • Mesaj Privat
6 luni. Corsa enjoy 1.3 cdti, 90 cp. Comandata pe 28 decembrie 2006. ASTEPT... Sad Mad Question
  • m.nyck

  • Mesaje scrise: 322
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2007

  • Mesaj Privat
O luna in octombrie 2005 de la Erebus.Mi s-a spus 2 luni termen dar a venit mai repede.
Astra clasic 17cdti +Optionale
  • Mircz

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1.7 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2007

  • Mesaj Privat
La mine a specificat in contract ca dureaza intre 8 si 10 saptamani si bine inteles ca a intarziat 2 saptamani Astra classic 1.7cdti,la GTT.
Skip ads

  • Marian79

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 C16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2005

  • Mesaj Privat
si la mine a ajuns la scadenta termenul de livrare pentru un Opel Astra Clasic II (termen de livrare aprox.10 saptamani)
Se pare ca EREBUS ma plimba si nu isi tine promisiunea.
Tanti de la vanzari mi-a spus ca au o problema cu transportatorul (nu cred ) si ca o sa mai dureze pana o aduce; dar a pomenit ceva interesant : "ne intelegem noi cumva".

Ce "despagubiri" a acordat dealerii Opel pentru intarzieri ? Presupun ca sunt destui care au patit-o.
Eu vreau sa ii dau in judecata pentru termenul nerespectat in contract de 10 saptamani.
  • Mircz

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1.7 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Mie nu mi-au acordat nici o despagubire,aceiasi prblema cica a fost si la GTT cu transportul insa dupa ce am vazut masina mi-a trecut tot cheful de cearta,adevarul este ca esti mana lor nu ai ce sa faci,poate totusi obtii ceva de la ei,sa o stapanesti sanatos atunci cant ti-o veni
  • JumanjuSp

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Eu astept in fiecare zi sa ma sune, sunt 2 luni si cateva zile de la plata avansului si nu am primit masina Opel Astra Classic II 1.7 CDTi cu ceva optionale pe ea. Acuza tot transportatorii, se pare ca este chiar o problema generala la GM. Din ce informatii am, se pare ca la sfarsitul lunii Iulie vor ajunge la zi cu livrarile. Bafta tuturor, sa va bucurati de masinute cand le veti primi .
  • Sharky

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 z16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mai 2007

  • Mesaj Privat
JumanjuSp a scris:Eu astept in fiecare zi sa ma sune, sunt 2 luni si cateva zile de la plata avansului si nu am primit masina Opel Astra Classic II 1.7 CDTi cu ceva optionale pe ea. Acuza tot transportatorii, se pare ca este chiar o problema generala la GM. Din ce informatii am, se pare ca la sfarsitul lunii Iulie vor ajunge la zi cu livrarile. Bafta tuturor, sa va bucurati de masinute cand le veti primi .


Cat de sigur esti tu ca la sfarsitul lunii iulie vor ajunge la zi cu vanzarile, deoarece eu inteleg ca sunt multi cumparatori cu termenul deja depasit + cei care au scadenta pana la sfarsitul lunii...? (situatie in care ma aflu si eu)
Cineva ar trebui sa plateasca pt aceste intarzieri mai ales ca acum e perioada de concedii si banuiesc ca fiecare dintre noi si-a facut planuri cu masina pt concediu.
Skip ads

  • JumanjuSp

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Sigur nu am cum sa fiu, mai ales ca data livrarii la mine era 29 Iunie si aveam si planuri de vacanta cu masina.. In fiecare zi am sunat si au fost acuzati transportatorii, insa asa am aflat eu ca pana la sfarsitul lunii Iulie se va ajunge la zi cu livrarile. Poate GM a facut presiuni la transportatori sa creasca nr de platforme astfel incat sa poata face fata nivelului ridicat de masini. Insa, in acest moment sunt la fel ca tine, astept sa imi fie livrata masinuta Smile
  • macri_l

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie:
  • Masina: Corsa Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
corsa new 1.3 cdti 90 cp 3 usi, opel gtt
comanda 08 feb 2007
pe contract sunt trecute 6 luni
e gata de 1 luna si mai bine.... sta pe la unguri, la Gyor
Nu concep sa mai intarzie peste alea 6 luni. Si asa mi au zis ca vine in 4 ca asa a durat pana acum. Sad
sunt curios daca cineva care a mai dat comanda in ianuarie-februarie i a sosit
  • robertctx

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
salut si bine v-am gasit.
eu am comandat masina la di-bas pe 13 iulie si am termen de livrare in contract 50 zile lucratoare. sa ma astept la intarzieri? nu am vazut sa se fi plans cineva de di-bas pe vanzari, numai pe service. astept pareri. multumesc anticipat
  • elvinm

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Dealer Di-Bas
Comanda in 04.06.2007
Termen: 60 zile lucratoare (12 saptamani)
Masina a venit in 11 saptamani.
  • Florinul

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z1.9dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Comanda facuta la Di-bas pe 5 Mai . Masina in curte la ei in 16 August .
cred ca o pot ridica pe 20 August
  • dotyk34

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie:
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Problemele se rezolva mai repede chiar si la GTT. Astra H cosmo 1,7 cdti 100 CP:
-comanda pe 17 iulie (termen 4 luni)
-sosita pe 3 octombrie (2,5 luni).
(sfat: cat mai multe telefoane de verificare, fara nervi, doar asa informativ si politicos Mad )
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Chestionar

Cat ati asteptat pana v-a venit masina?
mai putin de 1 luna 19%
1 luna 10%
2 luni 30%
3 luni 14%
peste 3 luni 25%
96 voturi

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR