Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • deleted-104153

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2015

  • Mesaj Privat
marinero1967 a scris:Va mulțumesc de ajutor, am schimbat garnitura de la pompa ulei azi, nu am piliturã în baia de ulei cea ce este super ok. Și nici nu era cu problemã cea veche, cel puțin așa a zis mecaniucul. Am motorul A20DTC din 2009 și 171000 km, sper sã nu apara alte probleme. O zi buna tuturor.

Salut..imi spui si mie pe privat la care service din Satu Mare tiai schimbat celebra garnitura ..mersi mult ....
  • kosty000

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2012 A20DTH (LBS)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2008

  • Mesaj Privat
salutare,am citit toate comentariile ,si cam inghit in sec acum,tocmai mi am cumparat un astra j luna 8/2012,200.000 km rulati,masina are motorul de 165 cai.sa ma astept la surprize?
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Pe bune?

Atunci de ce nu citesti si comentariile dedicate marcii pe care ai achizitionat-o...?
Aici parca este vorba de... Insignia... Rolling Eyes

Iar, daca nu gasesti acolo colegi cu acelasi motor ca al tau, care sa fi avut astfel de probleme, este cazul sa nu te panichezi... Idea
Efectueaza testele necesare si...,dormi linistit...


Ultima modificare facuta de gyzmo la Lun 21 Mar, 2016 11:47 pm
  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Fiind destul de rare aceste motoare pe Astra J, probabil d-aia posteaza la Insignia unde motorul asta reprezinta marea majoritate. Asta in cazul in care "surprizele" se refera la motorizare.

LE. Exact ce a zis gyzmo. @kosty000, fa o verificare a motorului (a presiunii de ulei, eventual inlocuieste o-ringul si vei sta mai linistit... cand o fi sa se intample, se intampla orice vei face).
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR