Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • FRANKIE82

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Jgyprime sunt de acord cu tine, nu am spus ca nu isi permite... Eu ii dadeam un sfat din punctul meu de vedere. Eu mi-am luat de 2 ori masina noua si am regretat pentru ca deprecierea e prea mare si tot din experienta proprie am vazut ca merita luat o masina de maxim 2 ani si cu pana in 30000km bineĆ®nțeles reali si cu istoric cunoscut. Nu ziceam de masini samsarite cu sute de mii de km. Atunci o iei la un pret corect. Colegul pe banii lui face cum crede el.
Skip ads

  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
exceptand tarile bananiere (romania, bulgaria, moldova, ucraina) cine cumpara masina noua sa faca doar 30.000 de km in 2 ani?
si mai ales daca e diesel?
iti garantez ca cei ce cumpara masini diesel in vestul europei merg cateva sute de km / zi (naveta).
daca faci un calcul simplu la 150 de km / zi, ies 4500 de km / luna, iar intr-un an 54.000 de km.
in 2 ani daca nu faci nici un concediu ajungi la 110.000 lejer...
de unde 30.000 in 2 ani?
sau daca o da dupa 2 ani si 30.000 de km sigur are ceva bube ascunse (un accident grav, o rasturnare, etc).
gandeste-te ca o masina la 30.000 de km abia are rodajul facut... e noua...
tu ai vinde dupa 2 ani si 30.000 de km o masina la pret sub jumatate din pretul de noua?

plus ca, vesticii nu cumpara masini diesel daca nu fac naveta. si asta din cauza ca reviziile si intretinerea unui diesel e mai scumpa decat la benzina...
daca va uitati atenti, o sa vedeti ca masinile diesel in germania care costa 5000 de euro (exemplu aleator) au peste 300.000 de km.
surprinzator aceeasi masina ajunge in romania la 6000 de euro si cu 85.000 de km full fara navigatie si piele, condusa de o batranica.
adica cheala si cu peruca...
  • FRANKIE82

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2015

  • Mesaj Privat
http://suchen.mobile.de/fah...&pageNumber=1
La o cautare simpla pe google peste 2000rezultate cu masini sub 30000km...asta e doar un ex.nu pot fi toate manarite sau cu probleme . Prea ne-am obisnuit cu samsarii si furtisagurile.... Daca cauti gasesti fara probleme
  • canguru

  • Mesaje scrise: 850
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT LBR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2014

  • Mesaj Privat
@Jgyprime, eu mi-am luat masina sh din DE cu 20000km in bord si 2 ani vechime, cu istoric complet, verificata si in DE si in Romania. Masina cu leasing neplatit si intoarsa. Am platit 16500 vs vreo 23-24000 noua. Sunt multe masini cu km putini in DE dar nu sunt ieftine iar manevrele la km nu se fac acolo ci imediat cum trec granita la noi.
In germania este infractiune, puscarie, nu se joaca autohaus-urile mari cu asa ceva
Skip ads

  • David_Andrei

  • Mesaje scrise: 381
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 A20 DTH 160 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
@canguru : ai fi uimit despre autohaus-urile mari detinute de rusi,turci,arabi. Smile
  • canguru

  • Mesaje scrise: 850
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT LBR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Alea mari nu fac, indiferent de cine sunt detinute, este suficient o singura reclamatie sa aibe care se dovedeste adevarata si papa business.
Acum ce spun eu sunt informatii pe care le am de la cel mai bun prieten al meu care locuieste acolo de 10 ani, nu zic ca nu sunt si manarite dar si noi suntem mai suspiciosi decat e cazul....natural de altfel avand in vedere unde traim😄
Oricum, cine merge sa si cumpere sh merita sa plateasca 100 euro pe Dekra sau vreo 50 pe o verificare TUV
  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
@canguru ai dreptate alea mari nu fac manarii.Nici VW nu a facut cu dieselgate.
  • canguru

  • Mesaje scrise: 850
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A20DT LBR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Asa e, toate sunt manarite, nu exista masini sh cu km putini, ori ne luam noi ori biciclete.
Din fericire pentru el colegul care a deschis topicul este 100% sigur ca nu si-o fura
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
deja discutia a deraiat rau de la problema colegului...

la orice masina sh exista riscul sa iei o mare teapa pe bani multi.
la o maisna noua nu.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR