Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • simona1

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 1994 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2015

  • Mesaj Privat
De acord cu corsa.timis.Insa sa ne intelegem :pe fata NU E VOIE!Doar daca dai spaga si se fac ca nu te vad! Twisted Evil
Skip ads

  • vladutsss

  • Mesaje scrise: 969
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Si pana la urma pot pune aceasta folie ? http://olx.ro/oferta/folie-...leon-ID4CWOU.html

Scrie ca are transparenta 80 % , deci e in limitele legale. Parbrizul meu nu pare sa fie cu tenta. Doar geamurile laterale verzui si cele din spate sunt intunecate
  • simona1

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 1994 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2015

  • Mesaj Privat
Decizia iti apartine.Folie pe geamurile din fata e cu doua taisuri.Depinde cine te opreste!
  • corsa.timis

  • Mesaje scrise: 490
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Ii buna, ce sa mai vorbim.. ia-o(cam de 640RON asa), monteaz-o, vezi cum iasa, pune poze s-o vedem si noi.

Bafta!
Skip ads

  • dr_tzyghe

  • Mesaje scrise: 408
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2014

  • Mesaj Privat
buna seara!
m.am interesat la un atelier sa imi pun si eu folii, pe geamurile spate, si cei de acolo mi-au prezentat 2 game de folii LLumar, una mai ieftina la 300ron si una la 500ron, cea din urma cica ar fi cu protectie termica.
stie cineva care e treaba cu aceste folii cu protectie termica, este vreo diferenta sesizabila...sau e doar marketing/?
va multumesc!
  • corsa.timis

  • Mesaje scrise: 490
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2014

  • Mesaj Privat
Marketing.. Cum sa te protejeze o folie de cãldurã? E ilar.. De raze UV da, de cãldurã.. Very Happy
  • dr_tzyghe

  • Mesaje scrise: 408
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2014

  • Mesaj Privat
Eh...spun ca sunt tratate cu nu stiu ce strat ceramic...si nubmai lasa sa treacã razele IR...si nu mai intra caldura pe la geamuri
  • slavic1983

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 A20DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Salutare,

Am incercat sa ma lamuresc vizavi de aplicarea foliilor pe geamuri, am inteles ca pot sa pun pe luneta si geamurile spate. Cred ca as pune totusi ceva nu complet negru, si asa vizibilitatea hatchbackului nu e extraordinare. Neaparat sa aiba protectie UV, altceva?

Pe mine ma intereseaza o particularitate si anume, daca (unde si in ce conditii) pot sa aplic o folie in degradeu, pe parbriz, doar la nivelul parasolarului.

Adica, la un Astra G 2003 acel degradeu antisolar avenit din fabrica si este foarte comod - nu trebuie sa mai dai jos parasolarul, si acopera o zona mai mare (ca latime decat acesta). La Insignia 2014 aceasta optiune lipseste si m-am convins deja ca imi lipseste acea banda protectoare.

Stiti daca si pentru aceasta banda/folie e nevoie de cerificatre si aprobare?

Va multumesc anticipat pentru sugestii si idei.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR