Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • Andrei Manole

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2016

  • Mesaj Privat
Buna ,nu am inca masina ,dar intentionez sa iau la anul un opel alegerea ar fi intre corsa,astra ...si zafira daca ma decid ca se merita sa iau cu 7 locuri la o fam de 3 ,care cine stie pe viitor se poate mari ,cu ochiul imi fac modelele de astra de dupa 2008 cele hatchback ..le ador la naiba...am tot cautat ceva sa mi se potriveasca (inafara de opel ),dar nu am gasit ...iubitul surorii mele are un astra g din 2002-2003..nu pot sa inteleg cum naiba a reusit sa o mentina asa de bine...are ani buni de cand nu a bagat mai nimic in masina (gen reparatii majore ,nu consumabile) si totusi merge perfect...am putut sa o conduc doar din ambreiaj care despre altele nu pot spune la fel..pace la toti,dar opel chiar sunt masini fiabile daca ai grija de ele
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
orice masina e fiabila daca ai grija de ea...
daca mergi cu ea pana crapa, or sa crape toate deodata si o sa bagi bani cat nu face...

legat de zafira, trebuie sa iei in calcul si nevoile.
daca de exemplu ai de gand sa-ti maresti familia e o solutie buna.
la 5 persoane in familie e ok sa iei o masina cu 7 locuri pentru ca nu se stie niciodata cand vei avea nevoie sa iei pe cineva in plus in masina, si cum legile sunt de asa natura cat sa nu ai voie sa mergi cu copilul in brate, e ok o masina cu 7 locuri. dar daca mai ai si bagaje e mai complicat (ori iei un portbagaj de pus pe barele de pe masina, ori o remorca, ori lasi persoanele in plus la autobuz / tren).

daca te limitezi la 4 persoane (ex: 2 adulti, 2 copii) e ok si o masina in 5 locuri.
eu sunt exact in situatia asta si am o vectra c berlina.
spatiul este suficient pentru 2 adulti, 2 copii pe scaunele + inca un pasager in spate.
portbagajul e ok ca dimensiune dar ar fi mers ceva mai mult (fapt pentru care mi-am cumparat bare transversale si urmeaza sa iau un portbajaj din plastic (sau ce material o fi ala) pentru bagajele suplimentare sau eventual suport de biciclete.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR