Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Vivaro
  • yasmin82

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Alba
  • Masina: Vivaro 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2016

  • Mesaj Privat
din pacate trebuia sa fiu mai atent la cump mainii opel vivaro 1.9 2005 dar acum nu mai am ce face...
am cump masina de la cineva din brasov..eu sunt din alba m-am bucurat ca are 2 locuri in fata si 3 in spate plus un portbagaj destul de spatios....am cautat sa fie masina cu 5 locuri pt a putea merge cu familia. din pacate acu vine marea problema....in acte sunt doar 2 locuri , scaunele din spate se pare ca au fost montate de cel ce mi-a vandut masina sau de cel dinaintea lui si nu au nici centuri (intre timp am facut rost d centuri inca nu le-am montat). intrebarea mea ar fi pot daca merg la RAR sa mi se modifice de la 2 la 5 locuri? am nevoie de ceva acte de la reprezentata opel cum ca mi-ar fi modificat ei scaunele? stie cineva ceva? daca as face rost de aceea modificare de la un service autorizat RAR din alba o fi valabil? a mai trecut cineva prin asa ceva cum se procedeaza?
  • zarra68

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Ai rezolvat pana la urma?
  • yasmin82

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Alba
  • Masina: Vivaro 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Nu am rezv nimic, adevaru e ca nu am incercat prea multe ,masina nu e inca trecuta pe mine, mai aveam asigurare pana in 15 sept si rovinieta la fel. Dar pana atunci tre sa vad daca gasesc vreo solutie.....ma poti ajuta cumva? Sau esti in aceeasi situatie?
  • gaia_cosmin

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vivaro 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2016

  • Mesaj Privat
Sânt si eu in situația de omologare de la 5 locuri la 8 locuri la un Vivaro.Am fost la reprezentanta Opel mi-a dat deviz de montare si o adresã cãtre rar cum cã are Nr de omologare european și cã este în regulã se poate omologa fãrã probleme.Cu hârtiile în mânã am zburat direct cãtre RAR știind cã in câteva ore rezolv problema cu omologarea,gresit!Nenea de la rar mi-a spus cã nu da greutatea care este scrisã de pe plãcuta stâlp dreapta ,a mea fiind autoutilitara cu 5 locuri care are 2700 kg cu cea de locuri care minim este de 2760 kg.Mia zis sã comand plãcuțele cu greutatea mașinii de la Opel,acum o sã caut sã vãd cum pot face rost de ele si o sa revin cu continuarea problemei.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Vivaro

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR