Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Meriva
  3. Meriva A
  • hmalex87

  • Mesaje scrise: 364
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Meriva 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Salutare, desi s-a mai discutat pe forum nu am gasit nimic concludent despre meriva, Very Happy asa ca va rog sa spuneti cu ce presiune in anvelope circulati voi in romanica noastra plina de drumuri "bune". Eu pe masina am 205/50 r16, initial la vulcanizare mi le-a umflat nenea la o valoare de 2.1 n-am bagat de seama si am circulat. In urma cu cateva zile n-am avut treaba si am scotocit prin cartea masinii, unde am aflat ca presiunea corecta e cam asa 2,6 pe fata si 2,4 pe spate sarcina de maxim 3 persoane si 2,8 fata 3,2 spate sarcina maxima. Acu am facut si eu ca la carte si am bagat presiunea pentru maxim 3 persoane, beleaua e ca pe acelasi drum pe care il fac zilnic inainte de schimbare presiunii circulam confortabil tinanad cont de starea drumului, dupa schimbare imi zboara plombele din gura si am impresia ca se rupe masina in doua, simt orice denivelare cat de mica ar fi. Acu ma bate gandul sa mai scad din presiune pana nu mi se rupe ceva pe la masina Rolling Eyes
  • vyo427

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Meriva 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Presiunea aia maxima poti sa o pui la drum lung zic eu. Eu pe cauciucuri 185/60/R15 am 2,2 pe fata si 2,4 pe spate, si asa mai scutura. Da niciodata nu am bagat presiunea spusa de ei pe spate cel putin... pe fata la drum lung da, pun cam 2,5. Da asta ca merg rar la drum lung.
  1. Home
  2. Opel Meriva
  3. Meriva A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR