Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • patraulea80

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2016 B16DTU
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2015

  • Mesaj Privat
Salutare,
Am urmatoarea problema, oarecum deranjanta...La viteze peste 100 km /ora, se aude un suierat in partea stanga sus a geamului, mai precis in colt, in dreptul chederului de la geam. Cand am cumparat masina, chederul de la usa, cel lung care se prinde pe caroserie era cam rupt in cateva locuri in dreptul stalpului de la usa. Am zis ca nici nu exista discutie, este de la chederul ala rupt. Doar ca dupa ce am inlocuit chederul, suieratul nu a disparut. Nu reusesc sa imi dau seama ce ar putea fi. Cand apas in mers pe coltul geamului, pe cheder(cel de la geam) se estompeaza putin suieratul dar nu dispare de tot. La prima vedere nu se vede nimic rupt, desprins pe acolo. Ce ma sfatuiti sa fac , la ce sa ma uit. Ar trebui sa desfac fata de usa sa vad ce e pe acolo?
Multumesc!
Skip ads

  • cutienoua

  • Mesaje scrise: 326
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2009 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2016

  • Mesaj Privat
si la mine face,cred ca de la oglinda.
ma deranjeaza numai daca am geamul deschis,dar de obicei folosesc clima si dau muzica mai tare ! lol
  • Op3l

  • Mesaje scrise: 528
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2013

  • Mesaj Privat
In partea din stanga sus a geamului ai sa vezi chederul exterior putin ciupit, adica nu are continuitate. De acolo este problema , cam toate Astra H-urile au problema asta.
  • patraulea80

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2016 B16DTU
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2015

  • Mesaj Privat
Ms frumos, o sa mai verific odata, desi nu cred ca am vazut ceva rupt pe acolo. E ceva suspect oricum cu usa aia.Nu se vede ca ar fi fost vosita sau retusata.In schimb cand am cumparat masina , avea buton pentru oglinzi pliabile desi masina nu era prevazuta cu asa ceva iar cel care mi-a verificat masina a zis ca s-a dat jos fata de usa,ca se vede dupa suruburi. Ma gandesc ca poate a fost schimbata cu totul nustiu ce sa zic...
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Eu as suspecta o lovitura laterala si ai stalpul stramb, portiera a fost schimbata ca e mai ieftina la dezmembrari decat sa repari pocnita si sa o vopsesti, culoarea doar aia buni o scot.
  • patraulea80

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2016 B16DTU
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2015

  • Mesaj Privat
Am rezolvat problema mai usor decat credeam. Chederul de la geam, se lasase in jos si treaba asta a facut ca sa intre aer in spatiul creat cauzand acest zgomot, suierat neplacut. Am tras de cheder care s-a asezat la locul lui si acum ma bucur de un mers fara zgomot .Deci pana la urma nu a fost usa schimbata , stalpul stramb sau alte nebunii cum a zis colegul mai sus. Si am mai descoperit ceva cu ocazia asta. ca am oglinzi rabatabile, butonul nu era degeaba acolo,doar ca am un fir intrerupt se pare, de asta s-a umblat la usa, dar fara succes. Un pin de la mufa stanga de la usa s-a coxat, a fost un scurt nustiu si a ramas infipt in mufa. O sa ma duc la un electrician sa-l repar.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR