Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D
  • Sorin032016

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2010 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2016

  • Mesaj Privat
Salutare,
Primul meu post nu incepe foarte bine pe aceasta comunitate. Smile .Am achizitionat cu banii in avans un Opel Corsa D 07/2010, automat, editie 111 cu multe optiuni si cu ceva probleme pe care le-am descoperit la teste. Cea mai grava era ca dupa ce se incalzea motorul cadea ralanti-ul sau se oprea de tot. Am fost la tester si s-a constatat ca tragea aer fals - pe unde e mai rau , adica pe la capacul de la culbutori, deci nici mai mult nici mai putin de 1500 de lei reparatia.As vrea sa gasesc unul din dezmembrãri dar nu am avut succes pana acum- va rog sa ma ajutati cu ceva recomandari unde sa caut. O alta problema inca neinvestigata este "o bataie/tacanit la motor - aici am inteles ca poate fi si mai grav , gen piston spart. Masina trage foarte bine si schimba impecabil . Va rog sa ma ajutati cu ceva link-uri sau numere de telefon de unde as putea sa gasesc acel capac.Mulțumesc!
  • Sorin032016

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2010 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2016

  • Mesaj Privat
S-a scimbat capacul cu unul nou, pret 1600 de lei. Problema a ramas aceeasi - preisune marita in galeria de admisie. Senzorul este bun, masina este in reprezenta opel Cluj. Se resofteaza calculatorul acum.Am aflat ca au fost dati inapoi km, este posibil sa fi stricat ceva dobitocul ala?
Multumesc!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR