Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Icesnk

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Olt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2016

  • Mesaj Privat
Salutare, doresc sa cumpar un opel astra g coupe bertone cu motorul de 1.8, am urmatoarele dileme in legatura cu acest model:
-sunt motoare fiabile, durabile?
-este destul loc pentru pasagerii din fata?intreb doarece eu sunt un tip inalt(1.90m), nu prea ma intereseaza spatiul de pe bancheta eu merg mai mult singur sau cu 1-2 prieteni.
-motorul de 1.8 este destul de sprinten pentru aceasta caroserie? in trecut am avut un e46 non facelift cu motorul de 1.9l 8 valve benzina care producea doar 105 cai dar la un cuplu mai jos (2500 rpm) am vazut ca acest motor produce un cuplu asemanator(170 NM dar la o rotatie de 3800 rpm bmw-ul producea un cuplu putin mai mic 165NM dar la 2500 rpm) dar era si mai greu cu 100 de kg.Bmw-ul era umpic cam lenes ma gandesc ca opelul va fi mai sprinten.
-acest motor mananca ulei? am un prieten care are un astra g cc cu motor de 1.4 si mi-a spus ca motoarele de 1.6 au toate o problema ca mananca ulei, motorul de 1.8 sufera si el de acelasi lucru?
-am vazut pe net ca unele bertone aveau pachet linea blu, cate astfel de pachete exista sau este doar unu si daca sunt mai multe in ce constau aceste diferente fata de un bertone obisnuit?
-care sunt diferentele mai precis intre un bertone si un astra obisnuit? am inteles ca opel a colaborat cu firma bertone pentru design si fabricarea acestora la modelele coupe si cabrio, in ce constau aceste diferente?
-cand o sa fiu la fata locului sa vad o masina la ce trebuie sa ma uit in mod mai special(inafara liniilor masinii).
-am vazut unele bertone care kilometrajul se oprea la 220 km/ora si altele 240 km/ora (stiu ca suna ca o intrebare stupida dar de ce aveau kilometrajul diferit desi era aceeasi masina cu acelasi motor?).
Ma intereseaza strict coupe-ul, intotdeauna mi-au placut masinile coupe mi se par agresive si in acelasi timp foarte elegante si in legatura cu motorul 1.6 mi se pare lenes, cel de 2.2 te omoara taxele, si cel de 2.0 turbo nu cred ca se incadreaza in bugetul meu, iar diesel-ul iese din discutie.
Bugetul meu este de aproximativ 2200 de euro, astept orice parere, sfat, informatie cu cel mai mare drag.
Ce ziceti de aceasta masina: http://www.olx.ro/oferta/va...V.html#5a7e790995
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR