Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D
  • opel 68

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2016

  • Mesaj Privat
Buna ziua tuturor ! Am o intrebare la care va rog sa gasesc raspunsul :
- am cumparat de curand un autoturism Opel Corsa D , 2007, 1.3Diesel, cod motor Z13 DTJ si intrucat acest model nu are ceas-indicator al temperaturii lichidului de racire am cautat pe forum o posibilitate de citire a aceestei informatii cu ajutorul meniurilor ascunse. Nu am reusit , urmand indicatiile de pe forum sa fac acest lucru , mentionez ca autoturismul nu este dotat cu BC si are cadranul de afisare mic, cu doua linii de afisare.
Cerandu-mi scuze anticipat pentru faptul ca ,poate nu respect regulile posturilor, astept indicatiile dvs.Multumesc
  • marusu

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
salut! am z13 dth cu CB si functioneaza,la tine,ma refer fara CB am impresia ca nu se poate,oricum nu te ajuta cu nimic eu personal am verificat o singura data,este becul in bord daca se intampla ceva in rest nu prea ai nevoie...e mai greu pana te obisnuiesti ca nu ai dupa e ceva normal. si mie mi-a fost greu in comparatie cu fosta masina corsa c dar e ok si asa,te obisnuiesti. oricum e un minus pentru corsa d.bafta!
  • opel 68

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2016

  • Mesaj Privat
Salut ! Nu ma deranjeaza lipsa unui ceas in bord era singura modalitate de a verifica buna functionare a termostatului, acum fiind vara nu ai altfel cum. Citisem tot pe forumuri ceva variante cu apasarea butonului de km sau cu butonul settings de la cd dar nu a functionat. Oricum multumesc
  • marusu

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Mai inspre toamna cand se mai raceste vremea si ai sa dai drumu la caldura ai da stii si care e starea termostatului,daca nu baga caldura inseamna ca nu mai etanseaza bine sau daca mai inchide-deschide.bafta!
  • opel 68

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2016

  • Mesaj Privat
Da, se pare ca singura optiune este sa astept sa vina frigul ...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR