Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • mylanezu

  • Mesaje scrise: 190
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Merci dar din pacate nu ma ajuta:( eu trebuie sa dau tot bordul jos...vreau sa insonorizez masina si am zis ca daca tot fac asta sa mai pun un strat doua si pe peretele de foc...dar pentru asta trebuie sa dau bordul jos si imi este cam greu fara sa stiu exact cu ce am de aface...
Skip ads

  • Sn4k32004

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 Z19DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2011

  • Mesaj Privat
am poze si da am reusit nu e complicat si chiar pot spune ca il poti da de unu singur adica nu ai nevoie de ajutor...
trimite-mi un mail pe victor@wpe.ro si o sa incerc sa iti trimit pozele... si poate si ceva explicatii... la casetofon si la blocul de lumini...
  • blackangel2_10

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Salut,

Am motorasul care schimba directia aerului in habitaclu ars. Am reusit sa achizitionez unul second, dar am nevoie sa imi recomandati pe cineva care sa mi-l instaleze.
Ma ajuta cineva ca rog.
  • johnny5150

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2014

  • Mesaj Privat
salutare tuturot
am o mica problema cu blocul clima astra H 1.7cdti, vreau sa schimb ledurile deja am schimbat tot mai putin aici, nu stiu cum sa desfac aceasta unitate fara sa rup nimic, am dat-o jos de pe masina o am in casa insa habar nu am cum sa o desfac sa ajung la cablaj....poate imi dati un sfat sau aveti vreo idee cei care au facut asta deja.....mersi frumos, bafta tuturor
Skip ads

  • mylanezu

  • Mesaje scrise: 190
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Salut, iti trebuie o surubelnita lata foarte mica sau un cutit cu lamela mai rezistenta! Daca te uiti pe partea din spate, pe margini are un fel de lamele, trebui sa bagi acolo acea surubelnita si sa indepartezi usor plasticul exterior si in acelas timp sa tragi usor in sus de capac...trebuie facut la toate asa dar sa ai grija sa nu scape la loc ca o vei lua de la capat! Cele trei rotite se scot primele tragand de ele spre exterior! Trebuie sa tragi mai energic, iasa putin mai greu! Bafta
  • johnny5150

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Mersi mult omule esti singurul om care stie ce si cum la faza asta , sau ma rog, care are chef sa spuna si altcuiva.....stau de 2 zile si ma uit la blocul clima.....alea nu am reusit sa le scot cu mina goala le-am bagat intr-o menghina mica protejate de un material textil....oricum conteaza ca am reusit sa desfac "bestia"......mersi frumos omule
  • mylanezu

  • Mesaje scrise: 190
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Smile) la menghina? Eu l-am desfacut cu o surubelnita lata pt telefoane mobile. Batai de cam mi-au dat rotitele ca iasa cam greu si imi era frica sa trag de ele. Ce culori ai facut?
  • johnny5150

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Pai rotitele le-am prins intr-o menghina mica, insa nu strinse, cit sa fac o mica pirghie,restul normal cu suribelnita mica
  • GL10PEL

  • Mesaje scrise: 782
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Are cineva poze cu motorașul ce dirijeazã clapete / voleții de la climatizate? Sau poze cu tot corpul aerotermei desfãcut?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR