Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra B
  • dstefan76

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Tigra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2016

  • Mesaj Privat
salut!
problema: nu se deschide capota. nici din exterior, nici de pe usa soferului.
butonul de pe capota nu il simte (am vazut pe tester), pe cel din interior, da - dar tot nu se deschide. noroc cu sarma Smile . decapotarea merge bine.
o alta chestiune comuna, dar fara solutie clara.
de unde sa incep depanarea?

merci
Skip ads

  • dstefan76

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Tigra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2016

  • Mesaj Privat
dupa tot soiul de verificari, am constatat butonul defect. daca fac un strap, merge.
deci ... caut buton portbagaj.
  • bibo

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Aug 2016

  • Mesaj Privat
eu am pierdut butonul de la portbagaj , daca gasesti acel buton spune-mi si mie ca am si eu nevoie Smile si mai am o intrebare:
intrebare ref la OPEL TIGRA TWINTOP 2005

: am pierdut butonul de accesare portbagaj si stiu ca portbagajul se mai poate deschide din butonul de pe usa stanga insa intrebarea mea este: se poate inchide din acelasi buton sau inchiderea trebuie facuta din butonul exterior? imi este frica sa experimentez pt ca in cazul in care deschid portbagajul din butonul de pe usa si nu il pot inchide din acelasi buton, raman cu portbagajul deschis.
imi poate spune cineva daca pot inchide si deschide portbagajul de la opelul tigra twin top din butonul de comanda care se afla pe usa din stanga?
multumesc
  • 388BAD

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2016

  • Mesaj Privat
salut guys!
ma confrunt cu aceias problema. decapotarea merge dar portbagajul se incapataneaza sa se deschida cand masina este capotata.
am dus-o in service ( DV City Automobile ) si mi-au zis ca o broasca noua costa in jur de 1500 RON ,iar ca prima data vor incerca sa schimbe un switch care nu se declanseaza corect care si acela costa in jur de 500 RON si vine doar pe comanda.
voi cum ati reusit sa reparati defectiunea aceasta?

multumesc anticipat!
Skip ads

  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 699
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Salutare
Aceeas problema
Deschid portbagajul actionand butonul de pe usa soferului insa cand vreau sa il inchid de pe acelas buton numai merge
Cum functioneaza aceasta manevra ?
De la butonul de pe usa soferului se poate deschide/inchide portbagajul sau doar deschide iar inchiderea trebuie facuta doar de la butonul exterior?
  • gustibus

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Meriva z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Problema cu decapotarea opel tigra twintop.Nu bipaie,se aude o ciriiala si atit.Sa schimbat zavorirea stinga dreapta,calculatorul de decapotare,policioara cu tot mecanismul de decapotare si nimic.Vreo sugestie?
  • IonutOna

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2015

  • Mesaj Privat
Salutare!
Am achizitionat recent o Tigra, 1,4 Benzina din 2005 care are o problema cu portbagajul,, acesta nu se deschide nici de la butonul din usa si nici de la butonul portbagajului.
Cand apas pe buton se aude cum se misca broasca dar portbagajul nu se deschide, l-am deschis manual si apoi inchis manual dupa care am tinut apasat butonul pana ce s-au aprins avariile si portbagajul s-a inchis complet (se observa ca broasca il trage putin in jos pentru inchidere)
Mentionez ca este functionala decapotarea, doar portbagajul nu se deschide nici atunci cand este capotat nici decapotat plafonul.
A reusit cineva sa rezolve problema cu deschiderea portbagajului?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR