Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • loredan_f

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Salut, am schimbat recent fiktru de polen. Am observat ca dupa ce schimb orice filtru si la reprezentanta si eu personal dupa folosinta imi apar mereu particule fine din filtru pe bord, acei perisori albi din filtru. Ma gandeam sa i mai bag un stramp ca sa nu i mai vad. Voi ce idei aveti?Smile)))
Aceste filtru isi face treaba corect, scoate mirosuri etc. La randu lui lasa alt praf de pasla si cateodata si particule fine de carbune,nu stiu exact din ce este facut. O sa mai cumpar o cutiuta de la farmacie cu carbon activ le pisez pt mirosuri in masina preventiv si bicarbonat.
Aveti grija cand faceti schimburi ulei etc la anumite reprezentaante sau service uri spun ca au schimbat si filtru de polen, este bine sa verificati sa stati langa masina. Sunt si nesimtiti care se fac ca uita...
!Precizez ca a fost montat corect!


  • nelu22

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2016 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Cantitatea de carbune activ ce se gaseste in acel minuscul filtru este insuficient de mica pentru a rezista intre doua revizii. Proprietatea carbunelui activ este de a adsorbi strict pe aceasta aplicatie compusi organici volatili( gaze de esapament incomplet arse ,comusi cu sulf rezultati in urma arderii sau alti compusi rezultati din evaporarea produselor petroliere). Fiecare benzinara are sau ar trebui sa aiba o canistra cu carbune activ pentru recuperarea vaporilor de benzina ce se evapora din rezervor, o alta aplicatie a acestui carbune.
Este doar o gaselnita de marketing pentru a mai ciuguli niste bani in plus.
  • loredan_f

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Deci daca mai adaug nistesaculeti cu carbuni prin masina face si mai bine..
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR