Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • diabolyk

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1990 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2007

  • Mesaj Privat
de curand mi-am luat un opel kadett gsi si motoru e cam varza are mai multe chestii,oricum o sa o fac dar imi trebuiesc niste indicatii.....vreau sa-i pun o turbina ba chiar 2 daca se poate stiu ca trebuie sa-i fac modificari motorului dar merita..poate un cip si niste filtre..deci nu le stiu pe toate...stie cineva ca-m cat ma-r costa cu totul si unde se poate face asa ceva?eu sunt din bucuresti..........astept raspuns multumesc.....si cu ocazia asta salut clubul Opel !
  • Suller Istvan

  • Mesaje scrise: 434
  • Locatie: turda
  • Masina: Kadett 1986 1,3
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Bun venit in club!
Nu stiu in ce stare e motorul si masinutza ta, dar daca vrei sa faci modificari asa drastice nu iti recomand vre-un meserias care face acasa in garaj, deoarece acela nu are cum sa garanteze pt performante si durabilitate, practic ar face experimente pe banii tai pe masina ta, cauta pe cineva cine are unele lucrari de referint, cateva masini la care a mai lucrat. La modificarea unei masini si ai unui motor limite nu exisata, depintde doar de buzunar si fantezie.
Pt turbo trebuie s-ati modifici evacuarea, pompa de ulei cu debit marit , radiator mai marept racire+intercooler etc. este o lucrare mare si preferabil precisa, dar iti doresc succes si asteptam poze cu masinutza..
  • 97PEL

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1991 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2007

  • Mesaj Privat
ce cod de motor ai ?
  • Suller Istvan

  • Mesaje scrise: 434
  • Locatie: turda
  • Masina: Kadett 1986 1,3
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2007

  • Mesaj Privat
13 nb
sau daca te referi lanr de sasiu: W0L000033g5196820
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR