Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
Solutie
  • ciobysp

  • Mesaje scrise: 219
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2014

  • Mesaj Privat
David_Andrei a scris:Sa va raspund si eu in acest topic: nu la toate se rupe curea/se strica pompa de apa,etc. Mi-a aparut si mie acest mesaj si am descoperit ca exista un buletin . Mai exact , senzorul de dupa filtrul dpf inregistreaza valori de temperatura anormale fata de temperatura existenta pe galerie. Se rezolva cu up-date.Sper ca v-am fost de folos cu aceasta informatie ( pentru cei ce n-au pompe de apa sparte,rupte ,etc. ) .


Daca exista ceva buletin, nu ar trebui facut update-ul ca si campanie, gratis, pe cheltuiala Opel?
Skip ads

  • Cristian1985

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Braila
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2015

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru informatii David_Andrei. Noroc cu acest forum,ca pe mecani nu ne mai putem baza. Tb sa le spunem noi ce au masinile si ei doar sa schimbe Smile
  • David_Andrei

  • Mesaje scrise: 381
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 A20 DTH 160 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
ciobysp a scris:
David_Andrei a scris:Sa va raspund si eu in acest topic: nu la toate se rupe curea/se strica pompa de apa,etc. Mi-a aparut si mie acest mesaj si am descoperit ca exista un buletin . Mai exact , senzorul de dupa filtrul dpf inregistreaza valori de temperatura anormale fata de temperatura existenta pe galerie. Se rezolva cu up-date.Sper ca v-am fost de folos cu aceasta informatie ( pentru cei ce n-au pompe de apa sparte,rupte ,etc. ) .


Daca exista ceva buletin, nu ar trebui facut update-ul ca si campanie, gratis, pe cheltuiala Opel?

Sa stai tu linistit cand dealer-ii din Romania te vor chema cu drag la ei pentru ca exista buletine oficiale. Nici macar la masinile in garantie(cel putin asa s-a intamplat la mine, am aflat intamplator) .
  • Cristian1985

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Braila
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2015

  • Mesaj Privat
Am inteles ca problema este un senzor de temperatura de pe evacuare. Dar intrebarea mea este...care dintre ei este? Am inteles ca sunt 3 senzori de temperatura... unu care este inainte de dpf unul pe el si unul dupa dpf... Va rog sa ma ajutati!
Skip ads

  • David_Andrei

  • Mesaje scrise: 381
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 A20 DTH 160 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
@Cristian1985:logic ar fi cel de dupa Dpf. Acela imi facea si mie figuri dar, dupa cum am spus, s-a rezolvat cu un up-date(buletin oficial).
  • Cristian1985

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Braila
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2015

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru raspuns. Problema s-a rezolvat,cu greu si cu multi nervi din cauza celor de la Opel dar s a rezolvat. Modelul meu are doar doi senzori de temperatura,nu trei. Deci problema era cel care este inaintea Dpf. SI s-a rezolvat problema.


Ultima modificare facuta de Cristian1985 la Lun 03 Oct, 2016 2:01 pm
  • Cristian1985

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Braila
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2015

  • Mesaj Privat
Aviz celor care mai au aceasta problema... nu toate masinile Opel Insignia 2.0 cdti au 3 senzori de temperatura. Unele au 2 senzori. Unul care este inaintea DPF si unul care este pe DPF. Cel care este dupa DPF unele modele nu-l au. Nici macar cei de la Opel (Braila si Galati) nu aveau habar de acest lucru.
  • CLdt

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Insignia 2013
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2018

  • Mesaj Privat
Va rog lãmuriți.ma cu buletinul asta ca nu înțeleg despre ce e vorba am aceiași problema engine overheated și nu știu cei de la service de la ce este... Am comandat un senzor gaze esapate și sonda lambda și tot nu i.am dat de capat sunt bune ambele
Va rog cei care au rezolvat cu update la soft cum ați procedat și cât a costat?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR