Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • CiDo

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2016

  • Mesaj Privat
Salutare, as dori sa-mi schimb placutele de frana deoarece desi inca mai am "carne" pe ele, martorul de avertizare sonora(scartaitul) se aude de o luna de zile. Ce placute de frana imi recomandati? ATE/TEXTAR sau altceva? Nu as dori sa fie nici prea tari dar nici prea moi deoarece nu vreau sa-mi nenorocesc discurile dar nici sa ma tina 3k km. De asemenea, la opel-ul meu astra j sports tourer nu stiu daca am sau nu senzori pentru schimbatul placutelor de frana care sa apara in bord. Cum imi pot da seama? Multumesc mult, zi faina!
  • Aantonio

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Salut. Eu am pus ATE de vreo 10-15k km si sunt foarte multumit de ele. In timpul asta am reusit pe spate sa curat si discurile, care aveau urme de la vechile placute GM, acestea avand prostul obicei sa se sudeze pe disc. Intr-adevar sunt ceva mai scumpe decat restul, dar mi-au lasat o impresie buna. Din cate stiu, Astra J nu are martor de avertizare in bord.
  • CiDo

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2016

  • Mesaj Privat
Ms mult de info:D.
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Senzorii cu fir nu mai exista de mult nici pe marcile premium. Din cauza erorilor frecvente s-a renuntat la idee. Toata lumea merge pe acustic. Recomand Ate dupa ce am folosit marca in ultimii ani. Am mers 40 de mii cu placutele din fabrica, Bosch si apoi Ate 2 seturi pana la 120 de mii cand am schimbat discurile. Ate cred ca au duritate medie.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR