Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • PunctAlbastru

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2013

  • Mesaj Privat
Alex Neamtu a scris:Salut,am un astra h din 2005,1.9 cdti,88kw,as vrea sa ii adaug ceva caluti si m-am gandit la un remap la EDS,din cate am inteles de la 120 cp se poate duce in 160 cp,am o intrebare in acelasi timp...daca fac chestia asta ce riscuri ar exista?
Multumesc


Aici se discuta doar despre cum poti sa adaugi ceva la impresie.

Reciteste titlul topicului. si foloseste "sãrci". Si noi iti multumim Smile
Skip ads

  • urs.ar

  • Mesaje scrise: 158
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2015

  • Mesaj Privat
Buna seara . As vrea sa modific fundalul la display-ul de la navi ( dvd navi 800 ) la un opel insignia .
  • Stanciu Ionut

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1994 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Salut . Am un Opel calibra si caut si eu prelungire barã spate .. Dacã se poate sã mã ajutați si pe mine .. Am cãutat , am gãsit , dar prețurile sunt cam exagerate 550 lei .. Eu unul zic cã este exagerat .. Vã rog sã îmi lãsați și mie poze si un pret mai convenabil . Mulțumesc
  • seth87

  • Mesaje scrise: 367
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Stie cineva daca Dragos mai face diferite lucrari?avea un service pe fizicienilor(scuze de off topic)
Skip ads

  • Stefan1304

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Zafira 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2016

  • Mesaj Privat
Am un Opel Zafira din 2003 cu motor Y20DTH si as vrea sa stiu diferenta dintre cutia mea de viteze si cutia de viteze de la un Opel Vecta A cu motor Y20DTH. (opelul vecta merge mai repede fata de zafira la aceleasi turatii) Ce trebuie sa inlocuiesc la masina mea sa ajung la acelasi randament. Multumesc.
  • giemadam

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Timis
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2013

  • Mesaj Privat
salut toti zafiristii ! am si eu o intrebare si sper sa o fi pus-o unde trebuie .vreau sa imi desenez (pictez) plafonul ! mi sa rupt panza si am dat plafonul jos ,asa ca m-am hotarat sa fac ceva in privinta asta .daca poate sa ma ajute cineva ,evident contra cost ! mentionez ca sunt din Timisoara .va salut si drum intins tuturor ! ceau
  • PCamen

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Tigra 1997 X16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Salutari! As dori sa pun in portbagaj o banda cu LED-uri sau poate un fel de bec ce are mai multe leduri inauntru, nu stiu exact cum se numeste. As putea pune in locul luminii din spate din portbagaj? In sensul sa nu puste vreo siguranta etc.
Deasemenea as vrea sa pun banda led la podea, in afara de alimentarea prin bricheta, aveti alte idei?
Multumesc!
  • Daniel3108

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2017

  • Mesaj Privat
Caut un eleron ca acesta pt. Opel-ul meu ....ma puteti ajuta ?
Skip ads

  • PCamen

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Tigra 1997 X16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2017

  • Mesaj Privat
@Daniel3108 , lasa-ne o poza, poate te putem ajuta. La dezmembrari gasesti sigur, ca idee cauta pe olx.
  • Rollout

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Timis
  • Masina: Tigra 1995
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Salutare! am nevoie de putin ajutor din partea voastra! Ce volan OEM se poate monta pe Opel Tigra/Corsa ? cel de pe corsa C se potriveste?
  • PCamen

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Tigra 1997 X16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2017

  • Mesaj Privat
@Rollout , din cate stiu eu, volanul de pe Agila, sau cel de pe Corsa b de prin anul 2000, se potriveste sigur ( cel in 3 spite ).
Recent am vazut un volan de Insignia pe Tigra, asa ca e posibil sa se mai potriveasca si altele.
  • Lotg

  • Mesaje scrise: 1,638
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2004 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Avand in vedere ca imi place Astra H asa cum l-au facut producatorii, nu prea vreau sa-i aduc modificari optice. Eventual oglinzile sa le vopsesc in culoarea caroseriei. In interior insa, vreau sa schimb culoarea luminilor de pe consola si ceasuri. In ce culoare, nu stiu, dar galbenul asta nu-mi place de nici o forma.
Ar mai fi, ca si planuri: Maneta cu tempomat, volan din piele, GID in locul BID-ului. Cam atat, sunt modest. Smile
Skip ads

  • piticot7000

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Corsa 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Eu doresc sa schimb oglinzile. Sa fie cu reglaj electric si incalzire... ceva idei?
  • micu stefan

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Salutare, eu doresc ceva mai nebunesc, un 1.9 cdti 150 cp in în locul unui 2.0 dti care se afla pe mașinã (astra g) , aștept pãreri/sfaturi, cu mențiunea ca masina se va face în varianta cu toate opțiunile de fabrica plus ceva adãugiri, mersi.
  • D K Z

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2013

  • Mesaj Privat
Salut , am cautat pe forum si nu am gãsit nimic asemanator, deci îmi cer scuze dacã am scris în locul nepotrivit.
Vreau sa modific stopurile la a mea Vectra C, are cineva idee cum pot face ca becul de frana sa se aprinda 100% doar la apasarea pedalei si nu asa acum este acum 50-50?
Multumesc si astept sfaturile voastre
  • BDanicic

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2019

  • Mesaj Privat
MY< bitch from Croatia,





  • ASTRA-lul

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Y13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2018

  • Mesaj Privat
Stie cineva ,sau a adaptat daca se potrivesc pragurile de plastic de Opel Vectra C combi sau Signum combi pe caroseria de Astra H combi? Ma refer daca au lungimea necesara si daca se pot adapta. Pentru Astra H combi nu se gasesc , si m-ar interesa sa modific asemenea praguri...
  • SRares840

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 2004 Y22DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2021

  • Mesaj Privat
Buna ziua grup, am in cap...un plan....nu foarte bun...cum spun multi prieteni de ai mei este o prostie.
Masina mea, opel vectra c break din 2004 2.2 Dti...prima modificare ar fii asta...toba finala este destul de mare si are evacuare taiata doar pe partea stanga (sofer) si am zis ca vreau sa i fac evacuare dubla sa arate mai..nu stiu exact...eu zic ca arata mai bine asa😅 asta ar fii primul lucru al doilea lucru la partea de exterior as vrea sa fie sa i pun spalatoare de faruri, masina mea nu a venit din fabrica cu asa ceva si vreau neaparat sa le montez si sa fie functionale (va rog ce coleg ma poate ajuta cu un sistem complet sau si montaj) pe partea de exterior cam atat ar fii , farurile xenon nu sunt sigur 100 ca pun....poate da poate nu.
Trecem la interior, masina nu are piele in interior are doar material dar nu ma plang, vreau sa i montez urmatoarele chestii, faruri automate, am auzit ca se poate si am nevoie de ajutor si la asta, un buton de esp/tc stiu ca trebuie si pompa abs cu tc si am sa cumpar una,scaunele incalzite....poate... o alarma originala gm daca chiar am noroc sa gasesc si sa o si montez, si am geamuri electrice doar pe fata, vreau sa pun si pe spate sa am toate 4 electrice.
Unii spun ca este o porcarie altii spun ca poate nu merita....masina asta este masina mea personala daily, mai am inca o masina dar este un proiect si este incadrata la retromobil deci nu o pot folosii mereu.
Am nevoie de colegi care vor sa ajute cu sfaturi cu programari cu piese (contra cost nothing for free) si sa ma ajute sa aduc proiectul asta pana la capat...poate sunt prea....neghiob sa pun atatea dar...daca masina este daily...vreau sa am cat mai multe optiuni...ca au venit montate ca le montez eu...nu conteaza...dar nu las masina asta sa scape Smile)) varog cine poate ajuta.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR