Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Ma intereseaza daca stiti pe cineva care aduce masini din afara pe platforma si are cumva drum prin belgia in urmatoarele 2 saptamani!
Ma intereseaza pret si ce acte ii trebuiesc!
Multumesc !
Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Vezi ca e colegul cip077 care se ocupa de asa ceva. Poate iti face un pret bun.
O curiozitate daca nu te superi. De ce vrei sa o aduci pe platforma? Ti-am vazut prezentarea si masina nu arata ca nu ar putea face acest drum. Am facut Germania de foarte multe ori cu masini care nici macar pe strada nu aveau ce cauta. Laughing
  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Salutare.
Nu e nici o sfaraiala sa plec expres pentru a aduce o masina de afara, si aici ma refer la 'client'. La minim 1 leu/km fara sa mai adaug cazare, mancare, vigniete,... si iese destul de scump. In anii trecuti cand aveai si clienti pe dus puteai sa ceri 300-500 eur, dar acum... Embarassed . Daca-ti spun ca te costa 1500 eur, o sa spui ca iei 2 masini de banii astia(si asa e Idea ).
Am adus cateva in decursul timpului, dar pe asigurare sau ii 'deranja' banii in buzunar.
(un exemplu Gratz{+~50km}-Constanta = 6500 lei; Mercedes, turism, aproape nou, casco)

Recomand sa cauti firma sau chiar particular care face transport de colete si te programeaza cand are de dus vreuna la revizie pe DE, sau alte conditii.
Succes.
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
A fost o nebuneala de-a mea! Am crezut ca fac ceva dar se pare ca-mi da cu virgula! @parvu_daniel citeste in continuare postul si o sa-ti dai seama
@cip077 de curiozitate si pentru viitor, ca nu se stie; stii din intamplare vreo firma din asta asa care totusi se ocupa cu asa ceva? Ca nu se stie niciodata! Multumesc!
Skip ads

  • cip077

  • Mesaje scrise: 1,301
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Frontera 2003 2,2 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Nu cunosc vreo firma anume.
Am prieteni prin tarile din vest si trimit colete acasa cu acesti transportatori, si chiar a transportat cu ei un BMW pe traseul Bistrita-Irlanda.
Deci se poate.
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
se poate daca-i si cunosti!
  • bogdy2525

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Antara 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2013

  • Mesaj Privat
FERITI-VA DE ACEASTA FIRMA TRANSPORTATOARE AUTOTURISME SC. TITANIC GRUP SRL.PITESTI deoarece ne aduc masinile avariate , soferii fura presurile , capacelele de prin bari , masinile apar pe seit avand km afisati la fel afisat si combustibilul ( jumatate de rezervor sau aprope plin ) si la noi ajuns cu 10 km cat au facut prin curtea parcului pana au urcat masina pe platforma iar rezervorul este gol ..... Intarzie cu livrarea ...... Cand nu sunt ei in stare sa ridice masinile colaboreaza cu alte firme de transport . TITANIC GRUP - CEA MAI NESERIOASA SI DISTRUGATOARE FIRMA ! Cei interesati de informatii ma pot contacta si va pot arata poze cu starea masinilor la livrarea ( vorbind si de masini scumpe ). FERITI-VA DE SC. TITANIC GRUP SRL. PITESTI
  • Rachim

  • Mesaje scrise: 178
  • Locatie: Arges
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2009

  • Mesaj Privat
@bogdy2525 vad ca este prima postare pe acest forum si ne spui cat de naspa este acea firma din Pitesti. Eu nu sunt de acord cu ce spui acolo, poate ai avut ghinion.. Anul asta am adus din Belgia doua masini cu aceasta firma si ambele au venuit in stare impecabila.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR