Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B
  • deleted-46863

  • Mesaje scrise: 439
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Daca nu ai pierderi nu te mai stresa atat iti intra frumos in viteze las-o asa daca chiar doresti si nu ai ce face descarca TIS-ul si afla cat ulei iti intra , aiurea nu ai voie sa completezi ca strici cutia trebuie sa fie cantitatea exacta nu mai mult
  • leomaciu

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2010 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2010

  • Mesaj Privat
mercenarul25 a scris:si eu cum imi dau seama ce cutie am,m32 sau f17? am mai vb si cu alti mecanici si mi-au recomandat doar sa complectez uleiul din cutie sa nu-l schimb,acum vine si intrebarea cat trebuie complectat?

Acest ulei se recomanda sa-l schimbi numai daca ai avut probleme cu cutia sau daca masina are foarte multi km. Nu se completeaza, ci se schimba tot. Uleiul este in functie de cutie (unul pt manuala si altul pt automata) si trebuie sa fie recomandat de GM daca vrei sa nu ai probleme. Nu stiu cantitatea, dar nu este fixa existand o plaja de minim si maxim. Nu am cautat, dar sunt sigur ca vei gasi aceasta informatie daca chiar vrei sa-l faci...
  • florintrif

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Germania
  • Masina: Zafira Tourer 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Am si eu Opel Zafira C, pe motorina an 2012 luna 7, si masina are 220.000km.
Cum a inceput sa dea frigul intra greu in viteze si intr-o dimineata nu am mai putut sa scot din viteza, era -8 grade.
Am fost la service si au zis ca trebuie schimbat uleiul.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR