Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • alex giani

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2016

  • Mesaj Privat
App in trecut am mai luat si eu cate o amenda, ,eram tanar si mai faceam prosti si la inceput am incercat sa scap pe motiv ca il pot timora cu gura mare, rezultatul a fost ca am luat o amenda de ma usturat in rect.Cand am inceput sa imi recunosc gresala sa vb frumos ori am scapat cu av ori cu o amenda mai mica de pana in 150 lei pt o alta abatere daca pt ceea ce facusem se ridica permisul.O sa ziceti ca ce a facut politistul e infractiune, fals in inscrisuri oficiale insa eu ii ziceam sarut mana pt faptul ca nu am ramas fara permis si cu o amenda de cateva sute bune in 48h.Vb dulce mult aduce, basca sa nu semnezi nici pv -ul ca te mai umfla cu cateva sute peste minim si sa vezi atunci distractie.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,452
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Dragii mei
motivele pentru care cineva contesta un pv contraventional sunt variate, pot merge de la "poate-mi iese si scap de amenda" pana la "ma simt curat si nedeptatit". Nu cred ca suntem noi in masura sa ii judecam, pentru asta sunt instantele judecatoresti.
Pana la urma, aceste contestatii sunt un factor de presiune asupra politiei, ca institutie, extrem de util si necesar, zic eu, pentru a-i "impinge" sa evolueze, sa fie mai atenti la cum constata o contraventie, la cum scriu un pv, la ce atitudine au fata de oameni.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,455
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Absolut corect!
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR