Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • timvte

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Referitor la boxele de pe spate: inainte sa le schimb pe cele din fata, le tineam din fader mai tare pe cele din spate si astfel in masina se auzea uniform. De pe scaunele din fata le auzeam pe toate. Faceam asta pt ca, cumva, mi se parea ca se aud la acelasi nivel (fata cu spatele). Acum, daca fac aceeasi manevra, ca sa le aud si pe cele din spate, trebuie sa duc fader-ul aproape de minim (si deci pierd calitatea sunetului). Asta ma face sa cred ca difuzoarele noi de pe fata au o sensibilitate mai mica.
Cum o sa montez difuzoarele pe spate abia la vara (daca o sa mai fie cazul), o sa merg pe varianta de a inlocui mai intai difuzorul central. Cand o sa se intample asta, nu stiu, Dar revin cu impresii Smile
Skip ads

  • anghelvlad

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2013

  • Mesaj Privat
Despre Alpine ce parere aveti?
  • Turb0

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2012 A20DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2010

  • Mesaj Privat
La HUD-uri sunt f. buni la difuzoare nu prea.
  • george_eu25

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A1.7 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Am gasit azi in targ la vitan niste difuzoare Philips exact marimea care trebuie si le-am luat.Erau pe la aia cu vechituri si am dat 50 lei pe ambele.Ajuns acasa am desfacut fata de usa si am demontat difuzorul vechi care e de fapt o pocnitoare de difuzor si m-am apucat de "bricolat".La final nu au termen de comparatie cu vechile difuzoare!

Skip ads

  • PYT
  • *
  • 1 mesaje
  • din 01 Jun 2013
  • Astra 2010 A20DTH
  • Bucuresti
  • PYT

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2013

  • Mesaj Privat
salut, ce diametru au difuzoarele din portierele spate? (scuze daca s-a mai pomenit)
  • Mihay095

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2014

  • Mesaj Privat
Salutare . Am si eu un Astra j , SPORTS tourer si as vrea sa imi achiziționez un subwoofer . ÃŽntrebãrile mele ar fi urmãtoarele . Am player cd400 , are ieșire pentru asa ceva ? Si ce mãrci de subwoofere imi recomandat-o , activ , pasiv . Toate cele 6 boxe le-am schimbat am pus Mtx audio , sunt mulțumit de ele dar vreau mai mult bass . Mulțumesc .
  • crt7

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2015 B16DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2015

  • Mesaj Privat
@Mihay095: CD400 nu are iesire pentru subwoofer. Iti trebuie un Hi-Low adapter pentru a lua sunetul de la boxe (fata / spate) si de al trimite la statie sau subwoofer-ul activ.
  • CiDo

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2016

  • Mesaj Privat
Salutare, am o problema la opel-ul meu astra J sports tourer cu difuzorul din mijloc fata, si anume cred ca e crapata membrana putin si as dori sa il schimb doar ca nustiu exact ce dimensiune si ce fel de difuzor i-as putea pune in loc. Aveti idee unde as putea sa gasesc un astfel de difuzor si ce dimensiune are? Ms fain!
Skip ads

  • timvte

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Difuzorul central are 87mm. Ca exemplu cauta Hertz DCX 87.3 (sunt si alti producatori). Daca nu gasesti de unde sa iei, da-mi un PM... sa nu facem reclama Very Happy
  • nini_dintras

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2011 16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Salutare. Am si eu gajait pe difuzorul fata dreapta. Are cineva un tutorial ( poate video) cu modul de deschidere capace interioare usi si schimbare difuzoare? Oare cele originale sunt scumpe?
  • Kickazz

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Are cineva kenwood kfc-s703p?
As vrea o comparatie intre ele si Herz sau Gladen ALpha 165
  • Kickazz

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2011

  • Mesaj Privat
daca are cineva nevoie de difuzoare fata si tweetere le dau la 150 lei tot setul, nu au nicio problema, am facut upgrade la modelul de mai sus.
Skip ads

  • macs

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2014 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Difuzoarele fațã sunt la fel cu cele de pe spate?
  • Kickazz

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2011

  • Mesaj Privat
nu https://images2.okr.ro/serve...87211-700_700.jpg
  • vlad_vlm

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2010 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2017

  • Mesaj Privat
va salut , am si eu o problema cu difuzorul din portiera dreapta pasager fata , nu mai functioneaza .
As dori sa il schimb dar nu cunosc nici dimensiunile sau ce modele as putea sa pun in loc .
  • deleted-109714

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Pai daca tot nu functioneaza da-l jos si cu el in mana ori cauti altul la fel ori daca nu schimbi toata perechea ca s-ar putea sa se auda aiurea cu difuzoare diferite.
Cu ocazia asta poti verifica si daca ai semnal ca poate nu e de la difuzor, se poate sa se fi intrerupt si firul de exemplu si sa nu dai banii de pomana.
  • vlad_vlm

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2010 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2017

  • Mesaj Privat
am pus pe tester masina , si nu ar zice ca e intrerupt firul , cel de la service a zis cel mai probabil e defect difuzorul !
  • deleted-109714

  • Mesaje scrise: 176
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Hm.Pai nu prea vad cum ar putea sa vada la tester ca e firul intrerupt.Adica daca pui un aparat de masura si ai ori firul intrerupt ori difuzorul ars tot aia iti arata aparatul.
Iti zic pentru ca la fosta masina mi s-au taiat niste fire in zona haionului din cauza ca se miscau in manson si au cedat si aici e posibil la fel sa se taie in zona unde trec prin mansonul usii.Nu cred ca e asa mare scofala sa il scoti de acolo, la unele masini se pot scoate fara sa dai jos fata de usa.Il dai jos si-l masori cu un aparat de masura banal si vezi daca e ars sau nu.
  • vlad_vlm

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2010 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2017

  • Mesaj Privat
la Astra j trebuie sa demontezi toata usa , nu e chiar asa simplu si ai nevoie de unele ustensile sa nu lasi urme sau sa strici fata !
  • clau70

  • Mesaje scrise: 3,337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Da, trebuie sa dai tapiteria usii jos... nu e greu si nici nu iti trebuie neaparat ustensile speciale. Dar ar trebui sa se mai incalzeasca afara sau sa o desfaci intr-o incinta incalzita... sa nu crapi ceva plastice.
Codul de pe ele e asta:
Eu l-am schimbat pe cel de la sofer acum un an jumate.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR