Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • rebel4ever

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Salutari,
As vrea sa cumpar o masina si dupa mai multa documentare m-am oprit la un Astra 1.4T.
Oferta din ce observ nu este, cel putin in momentul de fata, foarte variata dar am gasit aceste doua modele:
https://www.autovit.ro/anunt...R.html#5ef14e6dbf
https://www.autovit.ro/anunt..._form#xtor=SEC-81
Primul (cel albastru) are mai putine optiuni, kilometraj mai mic dar si pret mai mare.
Al doilea (cel rosu) are mult mai multe optiuni, pret mai mic, dar am gasit un anunt de cand a fost adus din Germania cand avea 140.000 km, acum zice ca are 110.000. Se merita sa il duc in service si daca e in regula la o verificare sa o iau sau se merita cealalalta. Sau nu se merita nici una? Laughing
Va multumesc!
Skip ads

  • clt

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2015

  • Mesaj Privat
Prima masina este putin piperata, insa observ ca starea ei exterioara nu este prea buna.

A doua nici nu are rost sa o mai iei in calcul.

In momentul de fata, asa cum ai constatat si tu, nu prea sunt J-uri ok la vanzare, gasesti masinii aduse si/sau cu km foarte multi.

Daca esti dispus sa faci un compromis (dar si sa mai dispui de niste bani sau sa faci un mic credit), insa sa te alegi cu un lucru nou si bun, iti recomand sa iei un J Sedan 1.6 nou. Au oferte la 12.000 euro cu clima pe doua zone, volan piele multifunctional, cotiera, senzori presiune roti si posibil tapiterie partial piele, si vopsea metalizata gratis (flip chip - argintiu magnetic)
  • rebel4ever

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru raspuns clt. Din pacate 12.000 euro este mult peste bugetul meu maxim si am nevoie de un break neaparat. Il folosesc si la job si am nevoie de un portbagaj incapator. M-am gandit si la un diesel dar din pacate ultima experienta cu un SH diesel a fost cam dezamagitoare (multe probleme, injectoare schimbate etc etc).
  • clt

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2015

  • Mesaj Privat
Am inteles. Atunci sfatul meu este sa te indrepti spre o alta marca, caci anunturile la Opel sunt destul de putine.
Skip ads

  • damnatu

  • Mesaje scrise: 393
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2015

  • Mesaj Privat
Ar mai fi: http://sixtsh.ro/detalii/opel-astra-if-06-zes cu km reali + garantie 2 an din bara in bara. Chiar a mai cumparat cineva de aici un J, schimband pe garantie o bobina.
An mai bun, ceva mai multe dotari dar si un pret destul de mare. Ar mai fi de adaug ce nu scrie in anunt, senzori parcare spate, cred ca si volan incalzit
  • rebel4ever

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2017

  • Mesaj Privat
multumesc pt raspuns damnatu, din pacate pretul depaseste bugetul meu.
  • Aantonio

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Prima pare ok, singura zgarietura pe care am observat-o este cea de pe aripa dreapta de sub becul de semnalizare, restul par a fi reflexii. Cel mai bine te duci la fata locului si te uiti, eventual la amandoua, din poze este putin mai greu de dedus starea unei masinii. In felul acesta poate reusesti sa faci si un test drive, sa te uiti la compartimentul motor de scurgeri, etc. Nu-ti imagina ca o masina sh este imaculata, multe sunt trecute de prima tinerete si este normal sa mai gasesti zgarieturi sau mici probleme. Mai important este ca acele zgarieturi sa fie mici si de suprafata, sa nu genereze puncte de rugina si ca masina sa aiba un istoric bun si documentat. Daca nu te impresioneaza nici una, te poti orienta si catre altceva.
  • rebel4ever

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2017

  • Mesaj Privat
De aceasta ce parere aveti https://www.olx.ro/oferta/op...1.html#55031f36a5
  • Kickazz

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2011

  • Mesaj Privat
arata prea bine pe hartie ca sa fie adevarat si modul de prezentare samsaresc sa te puna in garda. oricum iti spun din perspectiva unuia care a bagat bani multi in optionale pt confort - merita din plin farurile, scaunele daca o iei pt tine sa o folosesti ceva ani. ca valoare de revanzare nu prea, lumea nu apreciaza Smile
  • rebel4ever

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Pentru mine o iau si de aia caut una mai buna ca sa nu trebuiasca sa o mai schimb curand. A mai aparut inca un anunt astazi https://www.olx.ro/oferta/oc...3.html#86cd16a6da
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR