Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • Mysko

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2015

  • Mesaj Privat
Salut. Am un Opel Corsa C, motor Z12XE. Bateria cu care am cumparat-o este cea din poza atasata (alte etichete nu mai are, au fost dezlipite). Si-a dat duhul zilele astea, punandu-ma in situatia in care trebuie sa aleg una noua. Pe langa variantele clasice (Varta, Bosch) am gasit si ACUMULATOR ORIGINAL GM. Merita? Este originala? Pretul ar fi doar cu aproximativ 100 ron in plus.

Iar ca sa nu mai deschid inca un topic, are cineva idee unde e scrisa data fabricatiei la bateria din poza? Pe fundul ei apare doar C19.

Multumesc


Skip ads

  • gyenes

  • Mesaje scrise: 296
  • Locatie: Timis
  • Masina: Zafira z1.8xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Eu ti-as recomanda varta blue, am pe ambele masini, se comporta bine.si nu e heroina la pret.numai sa nu iei din supermarket-uri, metro, selgros etc..sunt vechi si cedeaza
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Eu iti recomand rombat. ieftine si bune.
  • catastefan

  • Mesaje scrise: 5,916
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Cea GM a trecut mult mai multe teste de calitate. E foarte posibil sa fie un Bosch....sau cine stie....
Skip ads

  • ifrimg

  • Mesaje scrise: 136
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2011

  • Mesaj Privat
varta silver 52 ah dupa un rombat premier 55(care a tinut 3 ani, insa majoritatea au fost drumuri scurte)
  • ieseanul

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Corsa Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Data nu se vede in poza ta si nici pe baterie nu te sfatuiesc sa o cauti, deoarece in general aceasta este trecuta codat. In ceea ce priveste marcile de baterii toti colegii care au scris au dreptate, e si o chestiune de noroc cu bateriile astea, depinde cum le nimeresti, am avut ocazia sa vad baterii de marca, deci mult mai scumpe decat cele autohtone care au cedat mult mai rapid decat ma asteptam. Problema cu bateriile din ziua de azi, nu este data de marca lor ci de modul cum ele sunt exploatate.
Ca idee ai: Varta, Bosch si Rombat.
Alte informatii plus un chestionar gasesti aici
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR