Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • matzavl

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2012

  • Mesaj Privat
stemi a scris:Pentru cei care au sistem de navigatie (CD500, DVD800) si nu si-au pus si bluetooth exista o solutie.

Sistemul de navigatie are incorporat un microfon pentru comenzile vocale. Ca sa vb la telefon folosind sistemul masinii este suficient sa va conectati la aux (cu un cablu jack-jack). Asta este valabil mai mult pentru cei care au intrare jack la telefon (IPhone, HTC etc.)

Mie imi merge perfect pe un HTC Desire.

Este adevarat ca nu este acelasi lucru ca si cand ai avea bluetooth (nu poti raspunde folosind comenzile de pe volan..) dar este foarte folositor si se aude cristal.


Stemi am si eu un parrot ck 3000 pe masina si un htc evo 3d si dupa 1 min nu se mai aude in boxe....ce pot sa ii fac
Skip ads

  • David_Andrei

  • Mesaje scrise: 381
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 A20 DTH 160 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Salutare. Vad ca nu s-a mai postat pe aici de ceva timp dar vin si eu cu urmatoarea intrebare: am dvd 600 Navi si din pacate nu mi-a dat prin cap sa includ in configuratia masinii (Insignia 2013 octombrie fabricatie ,model Cosmo) si bluetooth. Se poate face ceva in acest sens? Ccei de la reprezentanta spun ca da da ca m-ar costa in jur de 400 Eu. Multumesc pentru eventuale raspunsuri,idei. Drumuri cat mai line va doresc.
  • Eddie

  • Mesaje scrise: 509
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Cosmo fara bluetooth,nu imi vine sa cred....si sa-ti mai ceara si bani ? Eu am Edition si mi-am pus un Parrot de 60 de euro !
  • celik paun

  • Mesaje scrise: 96
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Eddie-poti pune imagini cu Parrot-ul tau si te rog sa-mi spui daca la moontaj au pus totul cum a fost inainte fara "urme".O zi buna.
Skip ads

  • Eddie

  • Mesaje scrise: 509
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Este din ala care se prinde la parasolar,nu este din ala cu fire trase.
Poze nu mai stiu cum se pun.ca nu vad butoane de atasat poze.Modelul se numeste Car Kit Parrot bluetooth handsfree,il poti gasi la o simpla cautare pe google,e modelul pe negru complet,nu cu negru si argintiu.
  • celik paun

  • Mesaje scrise: 96
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Spune-mi te rog -opreste radioul si intra tel automat?Mai da-mi putine amanunte te rog>O zi frumoasa
  • celik paun

  • Mesaje scrise: 96
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Eddie,ma poti suna?0733754622
  • David_Andrei

  • Mesaje scrise: 381
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 A20 DTH 160 CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Deci sa inteleg ca nu se poate? Apropos,nu este topic pe tema asta dar,intreb si eu: pe DVD 600 Navi se pot vizionat clipuri video(foto Jpeg stiu ca da)? Daca da ,in ce format? Multumesc frumos
Skip ads

  • Eddie

  • Mesaje scrise: 509
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
celik paun a scris:Spune-mi te rog -opreste radioul si intra tel automat?Mai da-mi putine amanunte te rog>O zi frumoasa


Nu se opreste radioul,ti-am spus ca este separat,e montat pe parasolar,fara fir,are doar fir de alimentare,pentru cand se descarca acumulatorul.
  • Eddie

  • Mesaje scrise: 509
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2006

  • Mesaj Privat
celik paun a scris:Eddie,ma poti suna?0733754622


Ti-am spus cum se numeste,il gasesti pe google....te-am sunat,dar nu ai raspuns...
  • gigiB

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2013

  • Mesaj Privat
salut ! ptr un Navi 600 "prajit"cu un sd card de la un ford mai sunt sperante de rezolvare ?
  • alichi_c

  • Mesaje scrise: 181
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Ampera 2013 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2005

  • Mesaj Privat
multumesc de raspunsuri
Rog moderatorii sa ichida topicul
O zi buna
Skip ads

  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
stemi a scris:Pentru cei care au sistem de navigatie (CD500, DVD800) si nu si-au pus si bluetooth exista o solutie.

Sistemul de navigatie are incorporat un microfon pentru comenzile vocale. Ca sa vb la telefon folosind sistemul masinii este suficient sa va conectati la aux (cu un cablu jack-jack). Asta este valabil mai mult pentru cei care au intrare jack la telefon (IPhone, HTC etc.)

Mie imi merge perfect pe un HTC Desire.

Este adevarat ca nu este acelasi lucru ca si cand ai avea bluetooth (nu poti raspunde folosind comenzile de pe volan..) dar este foarte folositor si se aude cristal.



Este valabil, am testat si se aude bine si sunt si auzit bine.
  • Bogdy28

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2016

  • Mesaj Privat
Salut.

Am o Insignia cu dvd/800 , cand am cumparat masina a mers destul de bine bluetooth-ul , am avut probleme cu motorul si dupa ce s-a rezolvat am vrut sa conectez telefonul si nu mai merge .(baterie descarcata, data jos de pe masina) Dupa ce intru in Config-Phone-Bluetooth, imi apare mesajul ,,bluetooth not available,,, imi poate spune cineva ce s-a intamplat si sa-mi spuna ce as putea face?
multumesc
  • vladspaniolul

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Grandland X 2018 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Stie cineva conectica / schema pentru cablajul care este necesar conectarii modulului BLUETOOTH. Daca imi poate spune si ce piese sunt necesare pentru a face acel cablu.

Multumesc.

Bogdy28 - cred ca vei fi nevoit sa reactivezi modulul de bluetooth cu TIS dupa VCI number.
  • Adi4Opel

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2011

  • Mesaj Privat
@vladspaniolul: Piesele necesare pentru instalarea unui modul bluetooth aici

@Bogdy28: daca nu ai o problema electrica cu modulul (conectivitate cu sistemul infotainment CD400/500/DVD800) atunci poti sa incerci un factory reset sau reprogramarea modulului intr-un service sau la cineva cu MDI.
  • vladspaniolul

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Grandland X 2018 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
@Adi4Opel: problema este ca nu gasesc acel cablu care face conectarea intre CD500 si modulul bluetooth. Este vorba despre acel cablu cu mufa Farka. Daca stie cineva de unde se poate achizitiona va rog sa postati. La dezmembrai nu prea am gasit. Multumesc!
  • pedopel

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2016

  • Mesaj Privat
Cumva din aceeasi idee a limitarilor Bluetooth: Insignia mea (2011) are Bluetooth, dar nu stie A2DP, adica nu pot sa ascult muzica din telefon, prin Bluetooth.
Am gasit cumva o rezolvare simpla - sunt aplicatii (pe Android, cel putin) care activeaza Bluetooth Handsfree Mono Audio, ca si cand telefonul ar fi conectat la o casca BT, si toate sunetele sunt redate prin "casca".
In practica, in momentul in care activez functia (din aplicatie), navigatia masinii opreste celelalte sunete, ca si cand ar fi in convorbire, si muzica se aude in masina.
Totusi, calitatea e slaba, potrivita doar pentru Podcasturi sau voce, in general. Ma declar multumit, ca fix pentru Podcasturi si Waze imi trebuia

https://play.google.com/stor...othfree&hl=en
  • Adi4Opel

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2011

  • Mesaj Privat
vladspaniolul a scris:@Adi4Opel: problema este ca nu gasesc acel cablu care face conectarea intre CD500 si modulul bluetooth. Este vorba despre acel cablu cu mufa Farka. Daca stie cineva de unde se poate achizitiona va rog sa postati. La dezmembrai nu prea am gasit. Multumesc!

La dezmembrari nu cred ca gasesti o masina cu cd500 si modul de telefon.
Nu exista sa cumperi acel cablu.
Se construieste acel cablu din fire izolate de 0.35, 0.5 si 0.75 dupa cum o sa vezi in poza pentru conectorul care intra in modulul de telefon (K82).

Schema cu legaturile dintre CD500 (conectorul A11 X1 si X4), modulul de telefon (conectorul K82) si microfonul din plafon (B24) o gasesti aici

Totul este sa urmaresti acelasi circuit no. Idea
  • vladspaniolul

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Grandland X 2018 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Abia acum am vazut mesajul tau. Multumesc mult #Adi40Opel. O sa caut tot ce am nevoie si dupa ce execut lucrarea revin cu noutati. Inca o data multumesc de ajutor.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR