Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • CyPrY80

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Cine stie cum se cheamã alea de sub scutul din fatã la opel astra h 1.7 cdti , chestiile alea din spumã puoioritanica sau (polistiren ) . Cãci mine mi-au revopsit scutul dar nu au mai pus alea înapoi, si îmi danseazã scutul de numa ,numa 😠
  • cmarius53

  • Mesaje scrise: 454
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Banuiesc ca te referi la bara ce ai vopsit si nu m ai ai absorbantele de soc.eu alea stiu ca s din polistiren.
pozitia 19 si 21.Mari meseriasi.
  • Bogdan101996

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2005 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Nu trebuie sa te mai mire nimic! Pe mine m-a lovit unul de Olanda in spate, mi-a spart bara si ornamentul ala de pe usa( Astra G break). Mi-a venit asigurarea lui ala, si duc masina in service la Dacia, ca na, mare, etc.
In bara spate exista tot asa o spuma de-asta care absoarbe șocurile, care bineînțeles ca jegoșii aia nu au mai pus-o, ca doar rãmãsese in bara mea originala. Dupa câteva luni am dat putin cu bara in ceva si a si sãrit bucata din ea...
Sa nu mai zic ca pe deviz parca bara era vreo 30 de milioane si ornamentul ala 24..
A doua oarã am luat bara din dezmembrãri cu tot cu spuma(100lei) am vopsit-o la culoare si asta e..
  • CyPrY80

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Da e vorba de 19 și 21 , mulțumesc mult pentru schițã, am salvat fotografia și o sa mã duc azi la magazin sa vãd cât costã și îmi dau comandã . Am înțeles cã sunt scumpe , spunea cineva.......
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR