Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • ciprianpav

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 x22xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Opel Frontera 2.2 benzina . Fabricatie 1995 .

Buna ziua,sunt la primul topic pe forumul Opel

Masina are probleme cu motorul actual,motorul este dauna totala,nu se mai poate reface din cate am inteles de la vanzator. Am cumparat masina cu motorul defect din cauza pretului,a fost un chilipir si imi doream o masina pentru off road.
Problema este ca am cautat motor pentru ea ceva vreme si nimic la un pret omenesc si care sa se potriveasca.

poate aveti voi idee,pot inlocui acest motor cu alt motor de la opel ? Sa zicem Omega 2.0 benzina ...

Multumesc anticipat,am cautat pe tot forumul dar nu am gasit un subiect asemanator! Rog un moderator sa schimbe grupa daca am postat gresit
Skip ads

  • ciprianpav

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 x22xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Nu are nimeni idee? Mi-ar conveni sa cumpar un opel omega din 2000 cu 2.0 benzina si sa iau motorul de pe ea,am gasit la dezmembrari si nu cere mult pe masina completa,sau alte alternative,alte motoare? multumesc
  • Bross

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Vãd ca ești cam nocturn din fire Smile vrei sa îl schimbi doar pentru off road sau sa îl treci și în acte ?
  • ciprianpav

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Frontera 1995 x22xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Nu sunt interesat sa omologhez motorul!
Skip ads

  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
S-ar putea sa nu mearga din cauza de baie,care baie paremi-se ca are gaurile dispuse diferit de la una la alta.Si 2,0 benzina e cam mic pt frontera,chiar si pt.cea scurta.De ce nu desfaci motorul sa vezi despre ce e vorba inauntru?Se poate bucsa sau schimba internele,in cel mai rau caz.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,491
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Daca blocul motor nu e spart, sau cu probleme grave in zona lagarelor, sunt putine cazurile in care un motor nu se poate reface/reconditiona de catre meseriasi .. O dezasamblare ar trebui sa dea o imagine macar generala a starii actuale a motorului si a viitoarelor reparatii ...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR