Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • 12manux

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2016

  • Mesaj Privat
Salut.Nu stiu daca s-a mai discutat,am dat search si nu am gasit ceea ce am cautat asa ca intreb aici.Aveti idee ce tipuri de leduri are interiorul Astrei H ? ( Panou de comanda geamuri electrice,comenzi pe volan,ceasuri ,gid,cd30,si clima .Vreau sa fac un upgrade si sa pun alb cu rosu.Insa nu stiu de unde sa comand sau mai bine spus ce model sa comand,cate leduri trebuiesc si asa mai departe.Este cineva care le-a schimbat? E asa greu? Mersi
  • buldozer2

  • Mesaje scrise: 738
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Ledurile sunt in mare parte SMD PLCC2! E ceva de lucru cu schimbatul lor fiind necesara demontare fiecarui modul in parte si lipirea ledurilor pe placa! DAca nu ai cunostinte minime de electronica nu are rost sa te apuci asa ca mai bine apeleaza la cineva care se pricepe!
  • 12manux

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Aug 2016

  • Mesaj Privat
Ma pricep ,am mai lucrat .Am vrut sa stiu insa ce tip sunt sa le pot comanda online.Mersi
  • florinbucsa

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2008

  • Mesaj Privat
salut. au trecut cativa ani de cand am facut aceasta operatiune si nu mai imi aduc aminte dimensiunile ledurilor.
Uite aici vei gasi sigur diferite posturi unde se discuta despre dimensiunea ledurilor: https://www.clubopel.com/vie...ra&start=3240
Parca la ceasuri sunt leduri SMD 3528 de 3V (aproximativ vreo 30) si foarte multe leduri SMD 1206 pe la butoanele unitatii audio. Citeste in topic ca sigur vei gasi posturi, inclsuiv cele ale mele prin anul 2013.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR