Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • tasedoru78

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 2004 X14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Salutare eu am incercat sa trag de nuca si am scos tot schimbatorul din suport nu mai zic ca m-au trecut toate transpiratiile Am reusit sa il bag la loc si asa a si ramas o sa mai incerc sa tin de el cu un mops si sa trag de nuca sper ca voi reusi de data asta sa nu mai fac minuni pe acolo
Skip ads

  • tasedoru78

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 2004 X14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Revin si va pot spune ca de data aceasta am reusit am tinut cu un patent de tija impingand in jos si in acelasi timp am rasucit stanga dreapta de maner nu trebe sa tineti butonul apasat si prin rotiri mici si prin tragere iese, aveti grija la plasticul acela alb (acela care tine mansonul) sa nu il rupeti eu am bagat o surupelnita mica pe langa levier ca sa o soateti.Multa bafta
  • RViorelSaghin

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2017

  • Mesaj Privat
buna totusi are cineva poze sau un tutorial cum se schimba mansonul la schimbator (opel astra H)
  • DHD7844

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2017

  • Mesaj Privat
Salut, a reușit cineva sa schimbe? Sunt curios fiindcã vreau sa l schimb și eu..
Skip ads

  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,538
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Am reusit eu...Nu a mers din prima...am luat o pauza de cateva zile...am tot rascolit pe net..si aceeasi metoda am gasit. A doua oara am fost un pic mai hotarat si a cedat. Deci prin tragere in sus combinata cu rasucire stanga dreapta..a cedat. Ce sfat...daca pui de piele, te chinui cu bagatul in rama de plastic inferioara. Daca ai avea o masina de subtiat pielea..ar fi perfect . Sau varianta originala cu inlocuitor de piele... La rama originala erau un fel de capse care nu au mai putut fi refolosite. Am gaurit rama cu un burghiu de 0.5 mm..si pielea cu o sula..si am cusut din loc in loc cu ata groasa.
  • muguran

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2016

  • Mesaj Privat
Salut! Vreau sa schimb mansonul si fusta aia neagra de sub el. Am ajuns la etapa in care trebuie sa scot nuca. M-am oprit ca sa nu stric ceva. Am facut niste poze. Din ce am vazut pe net, video si imagini, nu seamana cu ce am eu. Va solicit ajutorul la pasul urmator...
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR