Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • Alyn93

  • Mesaje scrise: 564
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Salut tuturor vin si eu cu o problema am o astra G 2001 care a venit cu CDR-500 modelul din poza ,specific am TID pe ea, de cateva zile am gasit la dezmembrari pe o astra g la fel un NCDR 1100,masina fiind in urma unui grav accident..,si am cateva intrebari! Se poate monta acel NCDR 1100 fara alte adaptari pe a mea? Vor functiona comenzile si display-ul? Cum se scoate de acolo ce fel de surubelnita trebuie? Multumesc anticipat



Skip ads

  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Ai nevoie de cplayer + display-ul masinii de pe care iei player-ul(neaparat) +magazia de cd-uri + cablaj. Daca ai nevoie de display te pot ajuta eu. Toate cele bune.
  • Alyn93

  • Mesaje scrise: 564
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Multumesc..am discutat...sa vad ce pot rezolva...inca o intrebare am si eu se pot anula comenzile pe volan si sa se scoata de acolo? Multumesc numai bine
  • catalinpav66

  • Mesaje scrise: 759
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z30dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2008

  • Mesaj Privat
De ce vrei sa le scoti, se pot face sa functioneze.
Skip ads

  • Alyn93

  • Mesaje scrise: 564
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Daca nu reusesc treaba cu NCDR-ul 1100..as vrea sa montez un MP3-player Aftermarket si stiu ca trebuie un adaptor care este destul de scump...sau adaptare separata iar in total cu tot cu playerul duce cel putin 4-500 lei...si mi se pare cam mult.. Sad e cam aiurea sa am mp3-player iar comenzile sa fie de forma..dar poate reusesc sa le fac..treaba e ca sunt din Buzau si nu cred ca face cineva asa ceva pe aici..Multumesc de sfaturi
  • 02tes

  • Mesaje scrise: 594
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2008

  • Mesaj Privat
discutia ta esta mult mai complexa....
1. daca doresti sa montezi ncdr1100 in loc de cdr500 , trebuiesc facute ceva modificari la cablaj .
2. nu functioneaza decat cu display ul aferent de tip gid sau cid , la care trebuiesc alte modificari de cablaj.
3. daca masina are gid , trebuie sa ta gandesti la investitie, daca merita. gid ul este un fel de tid , mid , mai aratos , pe cand cid ul este un dislay color.
4. ncdr1100 este un player ce contine si system de navigatie. dar din pacate nu are harta de Romania.
5. daca cumperi ncdr100 cu cid , trebuie sa te gandesti in viitor sa ii montezi interfata pentru a avea video in , si audio in. totodata ii poti monta si camera pe mansalier. altfel in afara de bc ( bord computer) nu ai mare avantaje..
6. ncdr1100 este un cd player si nu citeste mp3...
7. cu investitia initiala la sfarsit , iti iei cel mai tare dvd cu navi tot ce trebuie si ai tot ce doresti.

am dat ceva detalii pentru ca nu stiu sigur ce cunostinte ai in domeniu.
eu am facut modificari de la cdr500 la ccrt700 apoi la ncdr110 singur. si este greu . iti spun sigur.
pe de alta parte , este frumos sa ai un player original opel pe masina , da bine.
alegerea este a ta . eu nu as rata ncdr-ul , daca este la pret bun. se cauta. dar mai gandeste-te daca vrei sa il montezi . depinde cat esti de prins de masina , de opel , de sadisfactia ta atunci cand conduci masina.
am poze de la montaje .daca doresti sa sti cum este o sa iti arat.

spor.
  • Alyn93

  • Mesaje scrise: 564
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2011

  • Mesaj Privat
02tes Masina aceea are CID din cate am inteles...care este 80% spart! Eu nu stiam ce optiuni are NCDR-ul 1100 iar intentia mea a fost sa-l cumpar crezand ca citeste Mp3 deoarece vroiam sa schimb CDR-ul meu cu ceva mai ok si sa aibe mp3..dar in aceelasi timp sa nu pierd comenzile...Din pacate din ce am inteles de la tine si de la colegul 34KLA este sunt ceva batai de cap + investitie. + ca eu nu ma pricep deloc la electronica.....si nu prea imi permit din nefericire sa investesc pe partea aceasta momentan..! Ncdr-ul il voi lua cu siguranta de acolo chiar daca nu-l momentez momentan..ori il vand daca este in stare buna ori incerc sa va urmez pasii! Ramane de vazut...multumesc mult pt. toate raspunsurile ...toate cele bune
  • 02tes

  • Mesaje scrise: 594
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2008

  • Mesaj Privat
poate in pretul ncdr-ului iei si cid-ul spart . si nu uita de magazie cd si codul de securitate de pe car pass.dupa cum spui ca masina este avariata , poate mai lasa si el la pret...
toate cele bune
Skip ads

  • Alyn93

  • Mesaje scrise: 564
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Da o sa incerc asa..multumesc mult
  • ovidaxen

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Zafira 2009 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor! Vin cu urmatoarea intrebare:se poate inlocui ccrt 700 +mid cu ncdr 1100+gid?
Multumesc anticipat.
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
da
  • ovidaxen

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Zafira 2009 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Trebuiesc facute ceva modificari sau e plug and play?(asta in afata de codul din car pass)
Skip ads

  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
alta mufa la cdplayer, 2canuri si programare display
  • ovidaxen

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Zafira 2009 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2014

  • Mesaj Privat
ok.multumesc
  • ovidaxen

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Zafira 2009 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2014

  • Mesaj Privat
Salut. Am facut trecerea de la ccrt 700 la ncdr 1100.
Multumesc colegului Peski.
  • peski

  • Mesaje scrise: 309
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2015

  • Mesaj Privat
cu placere Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR