Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • deleted-45341

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
VA SALUT
La sfarsitul lunii ianuarie 2017, am gasit masina parcata in fata blocului ca era avariata.
POATE AJUTA PE CAREVA.
PASI DE URMAT;
1 PLANGERE LA POLITIE
2. PLANGERE LA POLITIE SU INFORMATII CAT MAI MULTE
3. INTALNIRE CU POLITIA PENTRU POZE LA FATA LOCULUI dupa 2 zile a fost gasit vinovatul
4.INTALNIRE LA POL PENTRU DECLARATIE TIPIZATA SI PV DE CONSTATARE sanctionat vinovatul
SCHIMB DE DOCUMENTE -ASIGURARE - COPIE AUTO VINOVAT -
5 ACUM INCEPE N E B U N I A -asigurarea vinovatului este la CARPATICA si astfel a trebuit sa contctez FGA.
5.1. COMPLETAT ANEXA 3 -cerere de deschidere dosar dauna si trimis pe email
5.2 dupa 2 saptamani AM CONTACTAT CONSTATATORUL ZONALSI AM STABILIT O INTALNIRE LA MINE IN LOCALITATE PENTRU constatare --daca va cere deplasarea faceti roost de bonuri de benzina-- ce se vor deconta ulterior---
REVIN CU DETALII
astept sfaturi daca a mai fost cineva implicat
Skip ads

  • AlexDmi

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Eu am o dauna de la Carpatica din Iulie si inca nimic Smile Tot prin FGA, dosar deschis, poze facute, constatare, tot tacamul. Trebuie sa fie declarat falimentul Carpatica intai si dupa aia va avea FGA dreptul sa despagubeasca. Noroc ca nu a fost mare problema, doar o aripa indoita, dar daca era ceva mai grav, stateam fara masina din august...
  • deleted-45341

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Pai, ce ai fãcut din iulie pana acum? Ai reparat masina? Ai trimis toate doc. Facturi...si inca nu ai primit banii inapoi? Ai fãcut ceva plangeri ...OPC?
  • AlexDmi

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Am luat o aripa din dezmembrari si am pus`o pe masina. Nu am depus niciun document in plus fata de documentele de la deschiderea dosarului, nicio factura. Astept sa se declare falimentul si le cer sa-mi faca oferta in regie proprie, in baza constatarii initiale. Dar revin, ei pot incepe sa faca plati doar DUPA ce se declara falimentul Carpatica Asigurari. Deocamdata nu s-a declarat nimic.
Skip ads

  • PALLL

  • Mesaje scrise: 483
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1995 1,6 16v x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Salut
Eu am fost despagubit de FGA.Am avut o coliziune cu un asigurat de la ASTRA in noiembrie 2015, iar in luna iunie 2016 am fost despagubit (nu in totalitate).Din suma de 6300 ron (cat era factura de la service , am fost despagubit doar cu 3700 ron.Cica cei de la FGA nu platesc si TVA la suma respectiva).Eu am fost norocos din spusele constatatorului, ca m-am putut deplasa cu masina in acea perioada.
Aaaa.....fisa de constatare de la service am platit-o eu (nu se deconteaza).
  • deleted-45341

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat
bigsmall a scris:VA SALUT
La sfarsitul lunii ianuarie 2017, am gasit masina parcata in fata blocului ca era avariata.
POATE AJUTA PE CAREVA.
PASI DE URMAT;
1 PLANGERE LA POLITIE
2. PLANGERE LA POLITIE SU INFORMATII CAT MAI MULTE
3. INTALNIRE CU POLITIA PENTRU POZE LA FATA LOCULUI dupa 2 zile a fost gasit vinovatul
4.INTALNIRE LA POL PENTRU DECLARATIE TIPIZATA SI PV DE CONSTATARE sanctionat vinovatul
SCHIMB DE DOCUMENTE -ASIGURARE - COPIE AUTO VINOVAT -
5 ACUM INCEPE N E B U N I A -asigurarea vinovatului este la CARPATICA si astfel a trebuit sa contctez FGA.
5.1. COMPLETAT ANEXA 3 -cerere de deschidere dosar dauna si trimis pe email
5.2 dupa 2 saptamani AM CONTACTAT CONSTATATORUL ZONALSI AM STABILIT O INTALNIRE LA MINE IN LOCALITATE PENTRU constatare --daca va cere deplasarea faceti roost de bonuri de benzina-- ce se vor deconta ulterior---
REVIN CU DETALII
astept sfaturi daca a mai fost cineva implicat


m-am intalnit cu inspectorulde daune care a facut CONSTATAREA si a emis o NOTA DE CONSTATARE.
6. AM TRIMIS PE E-MAIL ANEXA 6 SI ANEXA 7 LA FGA .
intre timpam vazut ca s-a si declarat falimentul Carpatica asa ca acum astept sa vad cat de repede se vor misca FGA pentru returnarea cheltuielilor
7. acum trebuie sa fac o programare pentru reparare,repar auto pe banii mei,trimit doc justificative in original catre FGA si astept returnarea banilor.
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR