Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Reprezentante
  • Crimson

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Salut, mi-am luat de curand Corsa asta frumusica tare, de la Union Motors. Cei de la reprezentanta mi-au zis ca ma asteapta cand va fi timpul, sa merg la ei la service. Ei sunt relativ aproape de unde stau, insa nu vreau ca proximitatea sa fie crietriul de alegere al service-ului. A fost cineva la ei la service, stie cineva daca isi fac treaba cum trebuie? Ce imi recomandati? Merci mult.
Skip ads

  • Dolfin

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2011

  • Mesaj Privat
Crimson a scris:Salut, mi-am luat de curand Corsa asta frumusica tare, de la Union Motors. Cei de la reprezentanta mi-au zis ca ma asteapta cand va fi timpul, sa merg la ei la service. Ei sunt relativ aproape de unde stau, insa nu vreau ca proximitatea sa fie crietriul de alegere al service-ului. A fost cineva la ei la service, stie cineva daca isi fac treaba cum trebuie? Ce imi recomandati? Merci mult.


Parerea mea e ca e ok sa mergi la ei, isi fac treaba cinstit si te trateaza ok ca si client. Isi dau interesul.
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
parerea mea e sa ignori mesajul de mai sus. cel mai probabil merge la reclama. abia are un mesaj postat si ala e un sfat despre un dealer? pai de asta ti-ai facut tu cont aici domnule?
  • Costin_CSIM

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2015

  • Mesaj Privat
Salut! Am avut recent(acum 3 saptamani) un accident cu cineva care mi-a avariat masina in spate. Am folosit RCA ul vinovatului si m-am programat prin Groupama la serviceul celor de la Union Motors. Am fost la ei, mi-au facut dosarul, care a fost acceptat de catre Groupama. Cei de la Union M au comandat piesele(inteleg ca piesele au sosit saptamana trecuta) si acum imi spun ca sunt aglomerati si ca sa am rabdare - sunt trecut pe lista de asteptare -- ca s-ar putea sa astept si 3 saptamani sau mai mult, nu se stie. Eu de 3 saptamani merg fara bara spate,fara sa pot deschide portbagajul, cu capota stramba(am fost impins intr-o masina aflata in fata mea) si cu numarul in luneta. Intrebarea mea este: Exista in legislatie un termen in care serviceurile sunt obligate sa onoreze programarile/solicitarile de reparatii? sau cum as putea sa grabesc procesul?
Skip ads

  • B64ZTV

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Nu este obligatoriu sa repari la ei masina. Poti lua actele si sa te duci in alt service unde ti se recalculeaza devizul si este trimis spre aprobare. Ca si service Union sunt ok, eu am facut la ei mai multe masini in schimb perioada de asteptare e mare deoarece au contracte cu majoritatea firmelor de inchirieri auto din otopeni iar aia sunt prioritari pt ca platesc cash/op.
  • Costin_CSIM

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2015

  • Mesaj Privat
multumesc pentru raspuns. Da, m-am gandit sa ma duc la alt service insa probabil ajung sa astept tot atat .... pana se reface devizul pana comanda piesele pana ma cheama, in plus speram sa ma duc la un service autorizat opel.

Incercam sa aflu daca exista vre-o clauza pe undeva prin care service urile sunt obligate sa faca reparatiile in termen de x zile de la data aprobarii devizului de catre asigurator. voi intreba si la Groupama.
  • B64ZTV

  • Mesaje scrise: 99
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Nu exista
Scz de raspunsul scurt dar eram la volan. Nu poti obliga un service sa repare masina intr-un termen X de cand ai primit devizul. O vor face cand te programeaza si au timp. Poti obliga RCA-UL sa te despagubeasca mai repede ... sau cel putin asa erau zvonurile
  • enervantul

  • Mesaje scrise: 207
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2017

  • Mesaj Privat
In februarie am fost la ei pentru revizia de un an si pot spune:
Pentru- programarea respectata, masina luata si adusa inapoi de personal amabil, cu salopete curate, sala de asteptare, pretul mai mic fata de alte reprezentante.
Contra- nu vezi ce se face la masina, nimeni nu iti spune ce operatii sunt efectuate sau ar trebui macar efectuate, nicio urma de filtru, cutiuta sau bidon de ulei in portbagaj (la alta marca le gasesc mereu) si, cel mai important, cu toate ca masina are service la 30k sau un an ei iti trec in carte 15k sau un an, motiv pentru care am trimis un mail la Opel Southeast Europe LLC (nu sunt naiv, stiu ca nu voi primi niciun raspuns sau, daca primesc, va fi ceva cu "daca tineti la masina dumneavoastra...")
Skip ads

  • enervantul

  • Mesaje scrise: 207
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2017

  • Mesaj Privat
Revin dupa mai bine de doua luni, baieti finuti asa cum m-am asteptat, nu m-a deranjat nimeni cu vreun mail sau telefon.
  • sicka

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2018

  • Mesaj Privat
La sfarsitul lui martie am fost in aceasta reprezentanta pentru schimb anvelope si montat bavete de noroi. Le-a luat aproape 3h pentru aceste operatiuni, pretul a fost ok pentru operatiunile facute (200 lei in total). Nu am fost langa mecanic, insa nici nu am considerat ca trebuie. Daca la revizia de un an (in decembrie) imi ofera un pret decent, cu siguranta voi vrea sa asist la schimbatul pieselor.
  • KOkarine

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Oct 2019

  • Mesaj Privat
Despre Union Motors București
Opel Zafira 2006
Noiembrie 2018 intra in service pentru pierderi ulei. Dupã aproape 6000 lei si cativa nervi iese din service.
Mai 2019- pierde din nou ulei. Mergem din nou în service. Masina sta in service 2LUNI! NU NE RÃSPUNDEAU la telefoane, mergeam la service si ne duceau cu zaharelul. Dupã 2 luni de chin au dat un telefon si au spus cã au reparat dar încã Nu STIU DE CE CURGE ULEI (caci continuã sã curga). Au etanseizat baia de ulei deși curgerea era de sus. Am plãtit alte 2500 am scos masina cicã reparatã iar dupã 2 saptamani a inceput sa curgã iar ulei. ÃŽntre timp am schimbat domiciliul în alt judet. Am fãcut constatare la un alt service autorizat Opel iar cei de la Union Motors au spus cã nu e suficient, sa aducem masina la București! De atunci suntem în plin rãzboi al nervilor deoarece nu vor sa isi asume responsabilitatea ptr incapacitatea de a descoperi cauza defecțiuni. Dau tot timpul vina pe piese(toate originale) și continuã sã spunã cã mecanicii nu au nicio vina. Mentionez faptul cã distribuția a fost schimbatã de ei în noiembrie 2018 iar în iulie 2018 era totul înecat în ulei. Au schimbat cureaua din nou. Acum spun cã dacã problemã nu e de la distributie noi tb sa plãtim. Dar noi cand am dat masina in service, unde a stat aproape 3 luni cu totul, am dat-o sa descopere si sa rezolve ei problemã, ca "profesionisti" ce sunt. Deci...Nu mergeți la Union Motors decât dacã aveți mici, foarte mici probleme. Acolo nu sunt mecanici ci schimbãtor autorizați de piese
  • epidaurus

  • Mesaje scrise: 260
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2018 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2018

  • Mesaj Privat
Reclamație la opc
Skip ads

  • Mihai C.

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2019 B14XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2019

  • Mesaj Privat
Eu am dus masina la ei acum o luna. Am fost lovit in spate si proiectat in masina din fata. M-au chemat f repede la reconstatare, insa de atunci a trecut o luna si masina e in acelasi stadiu. Inca nu au acceptul pentru reparatie de la Allianz. Cei de la union Motors mi se par foarte indolenti, indiferenti, amatori, daca nu ii suni tu sa-i intrebi de stadiul reparatiei, ei nu te suna. Azi am aflat, dupa o luna aproape ca mai au nevoie de niste acte pt asigurator. Cand le-am zis ca le fac reclamatie au zis foarte scarbiti, ca pot face ce vreau. I-am intrebat daca imi pierd garantia daca imi fac masina in alta parte. Sper sa se poata, pt ca am impresia ca de ieri si-au deschis portile si descopera cum sa-si faca treaba odata cu mine. Reparatia e pe casco.
Evitati sa cumparati masina de la ei sau sa reparati masina la ei.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Reprezentante

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR