Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Meriva
  3. Meriva A
  • Imagande

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Meriva 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2017

  • Mesaj Privat
Salut.

De o sãptãmânã am achiziþionat un Opel Meriva din 2004, 1.7 16V CDTI Z17DTH, 226000 km.

Am câteva întrebãri esenþiale:

1. Îmi recomandaþi un service în Cluj de încedere?

2. Ce consumabile sã-i cumpãr? Filtre polen, ulei, aer, motorinã? Distribuþia? Ce marcã? De unde? Le cumpãr eu sau prin service?
Ce spuneþi de acest pachet?
http://www.emag.ro/pachet-f...174/pd/DZN1LMBBM/

3. Sistemului audio îi lipseºte codul. Unde pot sã-l duc la decodat? Cam cât costã?

Mulþumesc.


  • hmalex87

  • Mesaje scrise: 364
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Meriva 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Pentru distributie incearca un kit de la ina, consumabilele sunt ok cele de la emag, eu am cumparat direct de la epiesa de la mahle sunt ceva mai sccumpe, uleiul sa fie 5w40, eu am pus castrol si cred ca voi merge pe el in continuare, caute pe forum ca s-a mai discutat pe undeva de serviceuri.. Frumoasa masina, si farurile cu xenon super misto. Sa o stapanesti sanatos.
  • daricata13

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Meriva 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Incearca sa te feresti de cei de la Adam Opel de pe str Dambul Rotund nr. 20. Acum 2 ani cand mi-am facut schimbul de filtre si ulei la ei nu stiu cat de schimbate au fost filtrele (anul trecut am schimbat din nou filtrele si uleiul. Mecanicul mi-a aratat filtrul de aer si era jegos rau - negru ca tacinele), iar la ulei au lasat aperox un litru in baia de ulei. Am dat si 350 de lei si au pus piese de calitate indoielnica si ulei GM 10W40. Anul trecut mecanicul la care am dus si masinile ce le-a avut tata inainte mi-a pus Castrol 5W40 si filtre MANN si am platit 320 de lei. Recomand un mecanic pe care sa il cunosti si care sa te lase sa stai langa el (cat posibil) cand face operatiunea.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Meriva
  3. Meriva A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR