Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Problema mare o constituie "plasticurile" in care intra tetierele, scaunul nu se poate "dezbraca" fara sa le demontezi, sau eventual facand vreo tiganie care se va vedea dupa aceea...
Aceste piese se pot demonta, dar nu usor, prin interior. restul se demonteaza usor.
Mai este si problema unor "coliere" metalice de solidarizare a partii textile cu cea metalica, in fabrica cred ca acestea sunt puse cu un cleste pneumatic special, acestea se pot taia pur si simplu cu patentul si inlocui la montaj cu coliere auto-serante, din alea din plastic pentru electricieni.
Skip ads

  • florin1974

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Multumesc baieti ! Am inteles ca mai bine le schimb cu totul Smile
  • shoggy

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Salutare colegi! Cum pot desface airbagurile de pe scaune? Sau cel putin cum vad daca sunt acolo si conectate? Am martorul rosu al airbagului aprins si cele doua din fata sunt la locul lor. Nu stiu si de cele din scaune. Trebuie sa dau tapiseria jos sau este si alta metoda? Multumesc!
  • Kay

  • Mesaje scrise: 1,211
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2008

  • Mesaj Privat
dute la intalnirile de Duminica din Buzau si o sa gasesti pe cineva care sa te ajute sa identifici problema. Urmatoarea intalnire este maine 8Mai la ora 10 dimineata in parcarea de la patinoar.
Skip ads

  • shoggy

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2015

  • Mesaj Privat
Multumesc Kay,insa cand am citit mesajul era destul de tarziu sa mai gasesc pe cineva acolo. M-ar interesa cum se "viziteaza" airbagurile de pe scaune. Cum pot ajunge la ele sa vad daca sunt acolo.
  • S3rG3nt

  • Mesaje scrise: 509
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Am citit, am tot ras-citit....Ori sunt batut in cap,ori pricep greu...Poate cine sa imi explice pas cu pas..cum se da tapiseria jos,sau macar cum ajung la airbag..caci cumparat scaune sport fara airbag...masina din dotare cu airbag...si daca ramane mufa in aer....ramane si martorul aprins...Din pipaite..exista spatiu pentru airbag...stiu ca trebuie piscat materialul,stiu ca trebuie prins airbagul in suport...dar nu stiu cum ajung acolo..!Ajutor!
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR